Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen nekem, Matekbó...

Valaki segítsen nekem, Matekból bukni fogok?

Figyelt kérdés

szóval sosem ment nekem ez a tantárgy.

egyszer már kellett belőle pótvizsgáznom,pedig akkor is jártam korrepetálásra.

azóta másik tanárhoz járok magánórákra,de semmit nem értek így sem a tanagyagból.az előző félévben meglett e 2-es mert voltak könnyebb részek is,írtam 3-as,4-es dogát is a sok egyeshez és ez megmentett,de most szín egyes vagyok.

nem vagyok lusta,sokat tanulok,más tanárgyból versenyekre járok,előre hoztam az angol érettségit is,a gatyánk rámegy a magántanárra...

a magántanárom írt egy javaslatot diszkalkulia vizsgálatra,hogy felmentsenek matekból.

ha most bukok de év végéig vagy pótvizsgáig meglesz a papírom az segíthet rajtam?

nagyon félek...

jah és igen az egész éves átlagot nézi a tanár és most 1,7re állok.


2011. máj. 4. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
ez bizony bukfenc lesz.
2011. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
1,7 hol bukás arra már meg kell adja.
2011. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1.6 már 2
2011. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a matek tanár ismeri a kerekítés szabályait akkor bizony kettes leszel évvégén matekból.
2011. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hogy hányas átlagtól leszel kettes, jó esetben az iskola valamelyik szabályzata rögzíti. Hogy megbuksz-e, vagy mit tehetnél a kettesért, a matektanároddal kellene megbeszélni. Ha diszkalkuliás vagy, akkor is vannak olyan részek, amiket meg tudsz tanulni, szabályok, bizonyítások. Kérd meg, hogy ezekből írhassál a kettesért. Ha látja rajtad, hogy küzdesz, szerintem meg fogja találni a módját. Eddig egy tanárodnak sem tűnt fel, hogy esetleg tanulási nehézséged van? Minden képpen menj szakvizsgálatra, érettségin is nagy segítséget jelent.
2011. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt az előbb elfelejtettem megkérdezni: többi tantárgyból hogy állsz? Kémia, fizika? Ezek is számolósak. Ha kiderül, hogy valóban részképesség zavarod van, az összes tantárgy számolós feladatai alól kapsz felmentést.
2011. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nálunk már nics kémia,de mivel tanulni tanulok mindig jó dogákat írtam,mivel ott volt elméleti rész is.

fizikából ha van füzeted akkor már jó jegyet kapsz.

amúgy közgázba járok,érdekel is,bár ezerrel küzdök itt is a számokkal,de megtudom tanulni az anyagot,a dogák fele elméleti rész általában úgyhogy itt nincs akkora gáz.

a matektanár csak 2.0ra adja meg a kettest,igaz félévkor 1.9-re nem buktatott meg.

de most semmi esélyét nem látom,hogy javítani tudnék,főleg,hogy a matektanár,akihez korepre járok is a suliban tanít és nem csípik egymást a matektanárommal,és most megkérte őt is,hogy írjon nekem ő is javaslatot a felmentéshez,eléggé kihúztam a gyufát nála.eddig azért viszonylag normálisabb volt velem a tanár azért,a többieket mindig szívatja a táblánál,de engem nem,mert tudja,hogy nagyon kibukok az ilyeneken.(részben emiatt anorexiás voltam,most meg pánikbeteg vagyok).

nagyon félek,hogy megbukok én nyáron dolgozni akarok nem tanulni...osztálytismételni meg főleg nem.

2011. máj. 4. 16:33
 8/16 A kérdező kommentje:
ja igen ha szabályokat képleteket kérdez azt tudom,de azt sosem rak dogákba,mert azt mondja,az az érettségin sincs.
2011. máj. 4. 16:34
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Hát nem vagy könnyű helyzetben. Az ofőd milyen? Talán vele kellene elbeszélgetned, esetleg valamelyik szülőddel együtt. Ha végképp semmi nem megy, és tényleg pótvizsgáznod kell, akkor pedig mindenképpen próbáljátok meg elérni, hogy a vizsgálatod meglegyen, és a szakvéleményed elkészüljön a pótvizsgáig, mert azzal kérheted az igazgatótól, hogy az abban foglaltaknak megfelelő feladatokat kapd a pótvizsgán. Az kötelezi a tanárt is. Más lehetőséget sajnos én sem látok. Ha tudok valamit segíteni, bátran írj, iskolatitkár vagyok, elég jól ismerem a rendszert. Minden jót.
2011. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Ja, és a vizsgálatot magad is kérheted, ha az iskola ír véleményt, az segít a vizsgálatot végzőknek, de ha nem, akkor sincs semmi baj. Az nem írtad, hogy hol laksz, de a lakhelyed szerinti Tanulási Képességet Vizsgáló Rehabilitációs Bizottságot kell keresni ezügyben. ÉS MINÉL HAMARABB!!!
2011. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!