Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok koleszos nagyon...

Ha nem vagyok koleszos nagyon kimaradok az egyetemi életből?

Figyelt kérdés
bulik... nagy barátságok...
2011. máj. 4. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy hányan lesztek az albérletben, milyen messze lesz az egyetemtől és milyen arcokkal kerülsz össze.
2011. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon lakom, de nem maradok ki semmiből. Gyakran "lógok be", elmegyünk bulizni, bent alszok, ugyanúgy hívnak ha valami van, vagy bemegyek koleszba ha közös tanulás van... Nem érzem úgy, hogy bármiből is kimaradnék a tipikus és olykor ehetetlennek tűnő diákkajákat leszámítva! :)
2011. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több, mint az emberek fele otthon lakik:D nem maradsz ki, a legtöbb buli kolitól független (legalábbis nálunk), és az egyetemen töltenek annyi időt együtt az emberek, hogy összebarátkozzanak. Szóval nem a kolin múlik:)
2011. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Ezt csak azért írják, mert ők otthonról járnak, és nem is tudják, hogy miből maradnak ki... :)
2011. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg sok dologból kimaradsz, de ahogy nálunk mondják "a koliban két dolgot nem lehet csinálni: tanulni és aludni." Aki kolis annak könnyeben jön be a csúszás a tanulmányokkal, bár ez egyetemfüggő is. Én bejárós vagyok, de egyszer lehet, hogy megpályázom majd a kolit, biztos nagyon hangulatos.
2011. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Rengeteg dologból kimaradsz. Koliban egyszerűen egy más életet él az ember, mint előtte otthon vagy középiskolai koliban, vagy utána családdal.

Persze meg lehet csinálni az egyetemet úgy is, hogy nem vagy kolis, de legalább egy évre mindenképp érdemes megpályázni, mert valóban életre szóló élmény.

2011. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Koliba csak akkor menj ha:


- nem gond, hogy másfélszer annyi idő alatt csinálod meg a diplomát

- nincs igényed alvásra

- nincs igényed magánéletre

- nem félted a cuccaidat

- szeretsz rothadó közös zuhanyban fürdeni

- nem gond, hogy BÁRMIKOR (mondjuk öltözködés, arctisztítás, szőrtelenítés stb.) rád nyitják az ajtót

- tökre elég egy ágynyi személyes tér ÉS együtt bírsz lakni 2 vagy 3 (kolifüggő) egyénnel 10 nm-en


Ha fizetnének se mennék. Rémálom.

2011. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

5 éves egyetemi képzést 5 év alatt csináltam meg. 300-an indultunk, 29-en végeztünk 5 év alatt.

Aki álmos, az alszik. A 3-on laktam, a pincében heti kétszer buli, a folyosón meg kb. minden másnap.

Mit értesz alatta? Mi csak kiírtuk, hogy "moziba mentetek".

Semmit nem loptak el tőlem.

És akkor? A zuhanyból ivóvíz folyik, a papucsomat csak én használtam. Bár az gáz volt, mikor a fogasról elvitték a törölközőt és kizártak a szobámból... :)

Nem gond. Ha meg gond, akkor bezárod.

Minek több? És 5-en laktunk kb. 20 nm-en.


Megérte. Te se voltál soha koleszos, de nagyon tudod, milyen lehet...

2011. máj. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Panda Péter ***** válasza:

bulik. én ha akarok se tudok kimaradni belőlük, mert hajnalban még szól a zene és behallatszik.

nagy barátságok. már ha tovább bírják az egyetemen/koliban mint egy félév.

azért annyira nem vészes a helyzet, mint néhányan lefestették, de tényleg nem fenékig tejfel.

akkor legyél kolis, ha az anyagi helyzeted nem engedi meg, hogy albérletet fizess, és hosszú lenne az út bejárósnak.

2011. máj. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a kollégiumban nem feltétlen a szaktársaiddal leszel együtt. én pl olyan koliban vagyok ahol egy szaktársam sincs, gólya is alig.


nem maradsz ki az egyetemi életből, ha barátkozol a csoporttársaiddal és elmész eleinte a gólyáknak szóló partikra majd később is szerveztek magatoknak. nem az egyetemi életből, hanem a kolisból maradsz ki, ami nemugyanaz szerintem.


aki meg azt írja, hogy 1.5x annyi idő alatt csinálod meg a diplomád és nem tudsz aludni az hülyeséget ír. a szobatársam negyed éves és még nem csúszott, pedig kolis és már itt alszik a szobában. kollégiumfüggő az egész. itt is lehet aludni és tanulni is.


hova felvételiztél?

2011. máj. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!