Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen kell napról napra...

Egyetemen kell napról napra tanulni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, létezik-e ott olyan napi számonkérés, mint a gimnáziumban, nem feltétlen feleltetés formájában. Vagy csak a vizsgák vannak x időközönként?

(Az nem érdekel, és légy szíves ne is azt írjátok, hogy pl "én csak ekkor meg ekkor tanulok és mégis tök jól elvagyok", hanem hogy hogy kéne eredetileg. Gimiben is van aki soha nem tanul, és nem bukik le azért állandóan, de a kérdés nem erre irányul, hanem arra, hogy kell-e.)


2011. máj. 6. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kell, mert sok az anyag és sok a zárthelyi dolgozat + a beadandó feladatok is
2011. máj. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jó az, ha az ember napról napra, de legalábbis rendszeresen készül. Szóval, nem a ZH-k előtt kapar, hogy "Úristen! Tanulni kell, és semmit nem tudok!"
2011. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen szakfüggő. Pl. műszaki szakokon úgy tudom rengeteg beadandó és ZH van. Legalább hetente egy.

Nálunk orvosin minden tárgyból egy félévben 2-3 számonkérés van. Persze azért nem árt folyamatosan tanulni, mert akkor jóval egyszerűbb....

2011. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sulija válogatja, nem mindegy, hogy btk-ra jársz, jogra, vagy orvosira. Én btkra jártam, nálunk a következő volt: tanulni persze soha nem árt, de első héten elmondja a tanár, mikor vannak a zhk, vagy a vizsga. Ha szeminárium, akkor általában 2 zh van, egy a félév közepén, egy a legvégén. Előadásnál pedig vizsga van, a vizsgaidőszakban. De ezeken kívül semmilyen számonkérés nem volt, illetve néha esetleg csekkolták, hogy elolvastad e az arra a napra feladott anyagot, de itt is első órán szólt a tanár, hogy lesz ilyen. Egy orvosin mondjuk, ahol csomó gyakorlati óra van, ott nyilván rendszeresebben kell tanulni, különben nem tudod, miről van szó. Nálunk szinte mindenki csak a két zh előtt tanult.
2011. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

19:32

Ebben a félévben heti 2 leadandó és heti 2 zh volt alapjáraton orvosin :\

2011. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
akarom írni mérnökin, csak túl álmos vagyok, nem aludtam két napja.
2011. máj. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miből kellett neked heti két beadandót csinálni, meg miből volt heti két zh? Hanyadikos vagy?
2011. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
számonkérés az nincs, de ha csak zh előtti utolsó napra hagysz mindig mindent, akkor nem leszel túl sikeres.
2011. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21:25

Elsős, második féléves. Minden héten geometria és informatika ZH, mechanika és geodézia leadandó.

2011. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ebben a félévben heti 2 leadandó és heti 2 zh volt alapjáraton orvosin :\"

"Elsős, második féléves. Minden héten geometria és informatika ZH, mechanika és geodézia leadandó."


Ha nem orvosis vagy, miért azt írtad?...

2011. máj. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!