Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen változtatások lesznek...

Milyen változtatások lesznek az érettségiben és a felsőoktatásban? Néhány dolgot már hallottam, pl:2 emelt szintű érettségi, egyetemek felét bezárják Miket vezetnek még be? És mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 17:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Én 2013-ban fogok érettségizni.
2011. máj. 7. 17:55
 2/4 anonim ***** válasza:

2013-tól nagyon sok helyre kelleni fog emelt szintű. Orvosira kettő is. Ha megmondod, hova jelentkeznél, meg tudom írni, hogy kelleni fog-e emelt, de inkább nem írnám be most az összes szakot.

Az is változás lesz (ez már 2012-től), hogy a tanulmányi pontoknál az eddig szabadon választott tárgy helyett mindenképp valamilyen természettudományos tárgy utolsó 2 év végi jegyét fogják számítani. Ez az érettségi rendszert nem befolyásolja, tehát érettségizni nem lesz kötelező ilyen tárgyból.

Ezek már konkrét dolgok, el vannak döntve, szóval biztosan így lesznek. Viszont van nagyon sok terv, amikről meg kár még beszélni. De ezek a tervek legkorábban 2014-tól kerülhetnek bevezetésre, szóval neked nem is nagyon kell izgulnod rajtuk.

2011. máj. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat!!! Mivel középiskolában közgazdasági szakon vagyok, ezért arra gondoltam, hogy ezen a szakon folytatnám tovább majd tanulmányaimat, ha sikerülne.
2011. máj. 8. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Gazdasági területen erre a két szakra kell majd emelt 2013-tól:

- alkalmazott közgazdaságtan

- gazdaságelemzés

Mind a kettőnél a matek lesz ez a kötelező emelt.

A többi gazdasági képzés nem változik, oda nem fog kelleni emelt (egyelőre).

2011. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!