Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor használhatjuk a "képlete...

Mikor használhatjuk a "képletesen" szót?

Figyelt kérdés
Írjatok már vele mondatokat létszi! Van vmi hasonló jelentése az "ironikus" szó jelentéséhez?
2011. máj. 8. 15:54
 1/4 anonim válasza:
100%

A képletesen szót akkor használjuk, ha valamit mondunk, de az a valóságban nem történt meg, de pl. egy illető úgy érezte hogy megtenné - vagyis ezt most így nem tudom elmagyarázni, de a példákból biztos megérted.


pl. Anna falnak ment a hülyeségtől. - Anna igazából nem ment falnak, de akkora hülyeséget hallott, hogy szívesen megtette volna, vagy úgy érezte, hogy mindjárt megteszi.


pl. azt mondod, hogy mindjárt öngyilkos leszek, annyira mérges vagyok - de nem leszel az, csak annyira mérges vagy hogy őgy érzed, tehát képletesen mondod


Bocsi a morbid példákért. Remélem valamennyire érthető volt.

Az ironikus teljesen más, az irónia azt jelenti, hogy mást mondasz, mint amit valójában gondolsz.


pl. bíróságon: Maga, vádlott, ön követte el a bűncselekményt?

Válasz: Ja persze, én biztos.... tehát magyarul ne kérdezz hülyeséget, persze hogy nem én voltam --->mást mondasz, mint amit gondolsz

2011. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2011. máj. 8. 16:06
 3/4 anonim válasza:

Szívesen!


Sikerült valamennyire megérteni és választ kapni a kérdésedre?

2011. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen:)
2011. máj. 9. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!