Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az abc betűit ha a betűket...

Az abc betűit ha a betűket egyszer használhatjuk hány szó lehet? Indokkal ha vki érti

Figyelt kérdés
elöre is köszönöm
2010. szept. 1. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
rengeteg, csak nagy része nem lesz értelmes.
2010. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet kiszámolni kombinatorikával sem, mivel nincs megadva, hogy hány betűs szavak lehetségesek, stb.

De mégis ki lehet számolni, akkor majd jön valaki, aki nálam okosabb. :D

2010. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha magyar ábécéről beszélünk, akkor maximum 14. Mivel minden magyar szó tartalmaz legalább egy magánhangzót és 14 magánhangzó van a nyelvünkben.

a á e é i í o ó ö ő u ú ü ű ha jól számolom. Mindjárt megpróbálom, hogy lehetnek-e így értelmes szavak :D

2010. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na egy példa, ez bizonyítja, hogy legalább 14 szó kirakható. Az előző hozzászólásom meg azt, hogy több semmiképpen sem. Remélem, jól értelmeztem a kiírásod, de ha nem, akkor meg játszottam egy jót, köszi :)


ezek a betűk kimaradtak: c, dzs, gy, h, q, ty, w, x, y, zs

pad

ács

edz

ész

mi

íny

fog

óv

jön

bőr

lyuk

út

sül

űz

2010. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, basszus, tényleg... :D
2010. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ezek a betűk kimaradtak: c, dzs, gy, h, q, ty, w, x, y, zs

pad

ács

edz

ész

mi

íny

fog

óv

jön

bőr

lyuk

út

sül

űz


De pl. ha pad helyett az ad szót rakjuk ki, az ész helyett éh-t, út helyett úgy, akkor kijön még a "pszt" szó is...már ha ezt annak lehet tekinteni.


Szerintem ez egy hülye feladat. :P

2010. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy a kimaradt betűkből kijön még a WC is... ettől függetlenül szerintem az előző válaszoló magoldása a jó.
2010. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tényleg, a pszt még belemehet :D

de a wc nem, mert nem magyar szó szerintem (water closet)

jó lett volna egy pontosabb leírás, mert így vannak kérdéses pontok, én magam sem vagyok biztos benne, hogy a megoldásom 100%-ig ok..

2010. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm én sem értem igazából
2010. szept. 2. 06:18
 10/10 anonim ***** válasza:

árvíztűrő tükörfúrógép


Ez egy olyan kifejezés, ahol majdnem minden betű szerepel egyszer. Azért mondom, hogy majdnem, mert ugyan benne van az összes ékezetes magyar magánhangzó benne van. De nem igazán értem, mit akarsz kérni, főleg, hogy pár vessző hiányzik a mondatodból, és így igazán érthetetlen, amit írtál.

2010. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!