Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem alatt új város....

Egyetem alatt új város. Háziorvost, lakcímkártyát, valamit befolyásol ez?

Figyelt kérdés

Ha egyetemre kerülök, és ott lakok albérletben, akkor ha beteg leszek, ott kereshetek új háziorvost, vagy haza kell jönnöm? Lakcímkártyában történik változás?

Vagy bármi ilyesmi?


2011. máj. 13. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A lakcímkártyád akkor újul meg, ha átjelentkezel egy másik lakásba, ennek egyetemi éveid alatt sok értelmét nem látom, maradhatsz otthonra is bejelentve. Háziorvost megint újat keresni nem tudom van-e értelme. Én sosem voltam beteges, de ha kicsit megfázol, akkor a háziorvos is acc-t meg neocitrant írna fel, azt meg tudod venni vény nélkül is. Ha pedig komolyabb bajod van, akkor úgyis hazamész gondolom (én legalábbis hazamennék, bár budai vagyok), nem a saját lakásodban, albérletedben, koliban fogsz gyógyulni úgy, hogy közben a társaidat is fertőzöd. Sürgősségi ellátás pedig van úgyis, ahhoz nem kell háziorvos, utókezelésre is, ha járni kell, mehetsz itt fent is a területileg illetékes szakrendelésre, csak be kell diktálnod az itteni címedet a vizsgálati lapra, de még lehet ez sem kell.
2011. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) akkor ilyen területen semmiféle hivatalos dolgot nem kell inténi :) remek
2011. máj. 13. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Én két éve költöztem Székesfehérvárra. Igényeltem egy ideiglenes lakcímkártyát - tudni illik a régi lakcímkártyád így továbbra is érvényes és megmarad, ez csak azt jelzi, hogy ideiglenesen elköltöztél otthonról.


Nem voltam beteg jópár éve, de minden orvosnak van egy kijelölt körzete (x utcától x utcáig) amit köteles ellátni. Mehetsz más orvoshoz is, ő elméletileg visszautasíthat, de gyakorlatilag nem hinném, hogy elküld betegen.


Ha komolyabb betegséged van, akkor nagyon nem biztonságos egyedül élned albérletben, de egy enyhének induló betegség is súlyossá eszkalálódhat.

2011. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem egyedül leszek, a barátom is jön velem, de nem fogok tul gyakran hazajönni. Meg betegen 8-10 óra vonatozás sztem megterhelőbb lenne, mint albiban maradni
2011. máj. 17. 14:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ennek az ideiglenes kártyának utánanézek :)
2011. máj. 17. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!