Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem előtt mikre érdemes...

Egyetem előtt mikre érdemes készülni? Nem csak tanulás terén. Új város, körülmények, élet. Tippek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
nézegetheted a várostérképet (googlemap) spórolj. tanulj főzni, mert ha van időd rá akkor sok pénzt spórolhatsz majd. egyébként meg amikor odakerülsz akkor javasolnám hogy járd körbe a környéket, nézz be az üzletekbe, hasonlítsd össze az árakat, stb.
2011. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom kmonkrétan mire gondolsz, én ilyenekre gondoltam:

Jelentkezz kollégiumba,vagy ha albérletes leszel, akkor időben állj neki albérletet keresni. Érdemes beszerezni egy térképet az adott városról, illetve bérletet venni a helyi tömegközlekedésre. Ha már tudod hol fogsz lakni, nézz körül a környéken, hol vannak boltok, szórakozóhelyek, merre milyen járatok mennek, stb.

Érdemes feliratkozni a szak/évfolyam levlistájára is (ha van neki),illetve kapcsolatba lépni a leendő évfolyamtársakkal. A gólyatábort ne hagyd ki, mert az is remek közösségépítő.

2011. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kolira jelentkezést beadni/albérletet keresni, minden kiküldött papírt átolvasni, és amit kell azt kitöltve visszaküldeni, neptunnal megismerkedni (ha kaptál jelszót és kódot), néhány cuccot összeszedni az új élethez (papucs, köntös, lábasok, tisztasági felszerelés, pen drive, füzetek, stb... ami még az eszedbe jut), egy térkép a városról és az egyetemről, megpróbálni évfolyamtársakat ill. felsőbbéveseket keresni (iwiw, facebook, én a páromat innen ismerem :) ). Szerintem ennyi. :)
2011. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
96%

Gólyatáborba mindenképpen menj el, ez megkönnyíti az első heteket. Ha az egyetem városában lesz, akkor meg pláne, hiszen ilyenkor szoktak lenni városnéző kirándulások, séták. Ha nem ott lenne akkor sincs baj, mert megismersz egy-két felsőbb évest, akik tudnak tanácsot adni, hogy hol lehet olcsón vásárolni, hol lehet bérletet venni, hogy lehet eljutni a sulitól a koleszig, miket lehet a városban csinálni, stb stb. A mi gólyatáborunkban mi csoportokra voltunk osztva és a tábor végefelé egy viszonylag józan délutánon rendeztünk olyan csoportfoglalkozást, ahol az ilyen komolyabb jellegű kérdéseket fel lehetett tenni és válaszoltak is rá. Persze hét közben is így ment ez, de az a délután szerintem nagyon hasznos volt. Elmondták a neptunnal kapcsolatos tudnivalókat, hogy az egyáltalán mire jó, akkor hogy mire kell figyelni, hol vannak bulik, mely tanárokkal lehet könnyen összetűzésbe keveredni, ha belépünk a suliba, akkor mit/kit hol találunk. Tanulmányi osztály, dékán, titkárság, neptun felelős, egyebek. Iszonyatosan megkönnyítette az első heteket az, hogy már magabiztosan mehettem iskolába, mert tudtam mit hol találok, voltak ismerősök, stb.


Ezt leszámítva, ha kollégista leszel, akkor majd meg kell érdeklődni, hogy mit biztosít a koli, pl ágynemű van-e. Illetve végig kell gondolni, hogy mik azok az alap szükségletek, ami nélkül nem tudsz létezni. Mi az amit ezek közül venni kell és mi az amit eltudsz otthonról vinni. Ilyen lehet pl ágynemű, ágynemű huzat, lepedő, törölköző, szoba és fürdőpapucs, tisztálkodási szerek, evőeszközök, tányérok, bögre, pohár, egy-két lábas és serpenyő, mosószer, esetleg ruhaszárító, hajszárító... Néhány személyes tárgy, amivel otthonosabbá teheted a környezetet, szerintem nagyjából ennyi. Elég sok múlik azon, hogy egy üres albérletbe költözöl-e, vagy kollégiumba. Kollégiumon belül sem mindegy, hogy egy régi lepukkant koleszba költözöl, ahol örülsz ha nem omlik rád a vakolat, vagy egy új, jól felszerelt koliba, ahol már esetleg van ruhaszárító, zárak a szekrényeken, normálisan működő mosógépek, hűtőszekrény, stb.

Először meg kell nézni, hogy mi az amit biztosítanak, végig gondolni, hogy mi az amire szükséged lehet, majd elmenni bevásárolni!

Pl első körben vehetsz egy szakácskönyvet egyszerűbb kajákkal, illetve megkérheted anyukádat, nagymamádat is, hogy írjanak neked össze egyszerűbb recepteket, mert nagyon sokszor jól jönnek az otthoni ízek és jobban is jössz ki valószínű, ha néha inkább magadnak főzöl. Egyébként legtöbb egyetem vagy kolesz környékén van menza, esetleg menüs kajálda, ahol a diákok viszonylag jó áron ehetnek, de azért az sem olcsó.

2011. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!