Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtudok tanulni jövő keddig...

Megtudok tanulni jövő keddig 38 tételt?

Figyelt kérdés

Egy tétel 3oldal nyomtatva, amit én irtam az kb 5oldal.

Van valami jó bevált módszeretek.


2011. máj. 17. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kattanj le a netről és tanulj. Ennyi.
2011. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne röhögtess, simán. Olvasd, tanuld, utolsó 1-2 napra ne hagyj új anyagot.
2011. máj. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Minden nap tanulj meg 7 tételt, aztán vasárnap-hétfőn menj át rajtuk megint. Időre tanulj, ha lejárt az adott tétel ideje, akkor lépj a következőre.

Mondjuk 80 perc tételtanulás, aztán 10 perc szünet. A tételtanulás utolsó 5 perce az legyen, hogy felmondod magadnak, ha valami nem ment, azt nézd meg és JELÖLD! Így a végén tudni fogod, hogy leginkább a jelölt részekre kell koncentrálni.

2011. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

7 napra, minden nap 6 tételt kell tanulnod,de így nem lesz időd az ismétlésre.

Ha be tudod vállalni a napi 7 tételt,akkor az utolsó napon még ismételhetsz is, ami nagyon sokat számít.

2011. máj. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
és ha teheted, olvasd hangosan, rengeteget számít. sok sikert:)
2011. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Egy hétvége is elég rá...
2011. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem tudom, te hogy tanulsz, de nekem nem menne egy hétvége alatt. Biztos tuti a módszered. Végeztem 3mal. Kicsit lassan megy, de még van 8órám éjfélig. Talán még 2letudod nyomni.
2011. máj. 17. 15:14
 8/13 anonim ***** válasza:
A módszer bazira egyszerű. Amiből tételed van, vizsgáznod kell belőle, nyilvánvalóan nem akkor látod először az anyagot, tehát homályosan is, de emlékszel rá az óráról, a tanfolyamról. Innentől kezdve fölösleges szóról-szóra bemagolni, egyszerűen átolvasod alaposan 3-4 alkalommal, írsz belőle egy rövid vázlatot, csak címszavakban, és az alapján felmondod magadnak. Már az olvasással és a vázlatírással is sok megmarad belőle és nem az a lényeg, hogy szóról-szóra visszaadd, hanem hogy megértsd, átlásd és értelmesen vissza tudd adni.
2011. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad, az anyag nem ismeretlen. Csak nálam ez már egy rossz szokás, hogy addig nem tudok tovább menni a tételekkel mig tökéletes fel nem mondom. Olyan mintha "szentírás" lenne, amit tökéletesen tudnom kell. Amugy erre a vizsgámra, már múlt pénteken elkezdtem tanulni és a kérdés feltevéséig csak 4tételt tanultam meg. És ha nem tudom teljesen, akkor olyan érzésem van, hogy a vizsgán meg sem tudok szólalni. Ezt a hülye szokást, próbálom elfelejteni, sajnos ezt hozta középsuliból és itt az egyetemen ez nem kifizetődő. Mert nagyon lelassítja az embert. Más röhögve megtanul 42tételt egy hét alatt, és még két hét alatt sem tudom befejezni. :((
2011. máj. 17. 15:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbálj változtatni ezen. Egyetemen ilyesmire nincs idő! Mikor van, hogy a vizsgáig van 2-3 napod készülni, nem lehet tökölni ennyit rajta :( Ha érted az anyagot, vissza tudod adni, a SAJÁT szavaiddal. ne magolj, nagyon rosszul jársz, hidd el.
2011. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!