Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen ez az eredmény? Jogosan...

Milyen ez az eredmény? Jogosan aggódok?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg a magyar érettségim eredményét. 81% nem hivatalosan. Persze még ott a szóbeli, de mennyit javíthat az? Egyetemre szeretnék menni, és aggódok, hogy így néhez lesz bejutni. Még van egy évem a felvételiig. Matekból nem vagyok jó, esetleg egy gyenge négyes lehet de inkább hármas. A többi ötös. Viszont a tavalyi bizonyítványom nem jó, és idén is "csak" jeles. Nem tudom még hova fogok jelentkezni de biztos, hogy nem olyan helyre ahova könnyű bejutni, mert más az érdeklődési köröm... Szerintetek van okom aggódni?
2011. máj. 17. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de ha matekból 3-4-es vagy, akkor tudd már kiszámolni, hogy mennyire húzhatod fel.

Max. szóbelivel lehet 87%. Te tudod, hogy jó-e, ha még te sem tudod, hogy hova akarsz jelentkezni, akkor mi honnan tudjuk, hogy kell-e aggódnod?

2011. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs.

Magyarból a 81 az nagyon jó.

Mások örülnének ha ilyenre sikerülne.

Szóbelit ha elfújod a akkor az 90 re is felviheti akár.

2011. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, ha idegesít a kérdés, akkor nem kell válaszolni.
2011. máj. 17. 15:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek abban igaza volt hogy 87%-ra vihető fel max. szóbelivel.
2011. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez én is kiszámoltam. A " mennyit javíthat" csak költői kérdés volt. Inkább az a baj, hogy a felvételi, pontszámítás terén el vagyok kicsit veszve. Nem tudom mihez/kihez viszonyítani az eredményeim stb...
2011. máj. 17. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerinted mi tudjuk hányan fognak és kik jelentkezni oda ahova te akarsz (ráadásul nem is tudod hova) és nekik hogy sikerült/fog sikerülni az érettségi? Mihez viszonyítsunk az eredményed?

Ha mérnöknek mész, akkor pl. tökéletes.

Aggódni semmi esetre sem kell.

2011. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n nézd vissza a helyet,ahova jelentkezni akarsz.Esetlegesen ha látod,hogy nem jelentkeznek sokan,akkor biztosan nemkell annyit aggódnod.
2011. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én nem tartom olyan jónak a 81%os magyar érettségit, bár az ideiben tényleg voltak trükkös, könnyen bukható pontok. (tapasztaltam..-_-)

Írtad, hogy jövőre mész csak el, akkor előrehozottan csináltad? Nem lenne jobb, nem elmenni szóbelizni, megbukni és jövőre újrapróbálni? Lehet sokkal jobban sikerül. És a bukás nem számít sehol.

És ne vedd rossznéven, de ha ennyire aggódsz, akkor kicsit feküdj rá a matekra. Hidd el, hogy 80% sem nehéz, de egy 4-est aztán abszolút illik elérni rajta:)

És ha egy kicsit megpróbálsz órán odafigyelni, otthon megcsinálod a házikat, esetleg magad utánanézel dolgoknak még meg is lepődhetsz magadon! :)

A legkönnyebb azt mondani, hogy én hülye vagyok a matekhoz, de ez az esetek 98%-ban csak lustaság;)

Ne aggódj a jegyek miatt, minden az érettségin múlik, arra meg még van 1 éved:)

2011. máj. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egyik előttem szólóval, attól függ hova mész! Ha valami bölcsész szakra, vagy humán jellegű helyre akkor illene egy 90%-ot írnod. De ha mérnök, orvos, informatikus ilyesmi leszel, akkor meg hagyd a fenébe, jó az a 81%. Koncentrálj a főtárgyakra.
2011. máj. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hova feküdjek rá, ha már megírtam? Végzős vagyok, csak egy évvel később megyek egyetemre. Hidd el én odafigyelek (egyáltalán nem értem hogy jutott eszedbe, hogy nem?), és megcsinálom a házit, és ötös vagyok matekból órán. De amikor négy év anyagát kérik az más. Én nem nyafogok, de el lehetne ismerni, hogy nem minden csak az igyekezeten múlik, mindenkinek van olyan dolga, ami nehezen megy neki. Én nem tudom ennél jobban felfogni. A felvételivel csak az a baj hogy több is érdekel. Ami azt jelenti, hogy mindegyikhez más tantárgy kell. Biológiából emelt szinten megyek, és addigra akarok csinálni nyelvizsgát is.

Igazából a szövegértésem 38/40 lett, a baj a h*lye elemzéssel van. Azt is 4 éve gyakorolom, de hát mint előbb is mondtam, mindenki másban jó...

2011. máj. 18. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!