Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb érettségi eredmény?

Melyik a jobb érettségi eredmény?

Figyelt kérdés

1.:


magyar: emelt, 35% 3(közepes)

matek: közép, 41% 3(közepes)

Történelem: közép, 68% 4(jó)

Angol: közép, 72% 4(jó)

Hittan: közép, 80% 5(jeles) (választott)


2.:


magyar: közép, 64% 4(jó)

Matek: közép, 46% 3(közepes)

Történelem: közép, 88% 5(jeles)

Német: közép, 26% 2(elégséges)

Földrajz: közép, 67% 4(jó) (választott)


2011. júl. 26. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez igazából attól függ, hogy milyen szakot nézel, mert elég nagy eltérés lehet, pl.: valahol a magyart és a törit kérik, máshol pedig a matekot és az angolt. De általában a 2 legjobb eredményt szokták nézni (a választottat csak akkor, ha kapcsolódik a szakhoz).
2011. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem vmi fényes....

Az átlaga az elsőnek jobb, ráadásul ott van egy emelt is.

De hogy melyik hány pontot ér, az szaktól függ.

2011. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem jobb mindkettő, mint egyik ismerősömnek, akinek a választott, meg egy másik tantárgy lett 3as, a többi mind 2es. :)
2011. júl. 26. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Srácon, itt az a kérdés, hogy a kettő közül melyik a jobb. Szóba se jön a felsőoktatási, se a pont. Nem értem minek keveritek ide.


Lehet itt átlagozni, számolgatni.

1. százalékos átlag: 59,2 jegy átlag: 3,8

2. százalékos: 58,2 jegy: 3,6

Szerintem a százalékos átlag fontosabb, mert nem mindegy, hogy valaki 60%-os négyest csinált, vagy 79%-osat...


A számokból látszik, hogy az 1. mindenféleképpen jobb eredmény, mind a százalék, mind a jegy szempontjából + ott van egy emelt is, ami azért sokat jelent.

2011. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnél igaz h csak 35% a magyar, de emelt. A másodiknál viszont az a német nagyon lehúzza az átlagot, annyi hogy a Földrajz érettségi valamivel többet ér mint a Hittan.

Amúgy én se nagyon tudom összehasonlítani, mert az elsőnél ugye van emelt, meg a választottak teljesen más kategória mindkettőnél.

2011. júl. 26. 13:23
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
mindegyik katasztrófa!
2011. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem ez volt a kérdés... -.-"

Egyébként elég nagy parasztságra vall leszólni mást, lehetett akár mindenből 100%-os érettségid, attól még egy neveletlen, tiszteletlen bunkó ember vagy. :)

2011. júl. 26. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!