Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a főiskolák...

Miért olyan fontos a főiskolákra való jelentkezésnél, hogy első helyen jelöltek e egy szakot?

Figyelt kérdés

Most láttam a friss statisztikáknál, hogy az is meg van adva, hogy hányan jelölték meg első helyen az adott szakot a felvettek közül.

Ez miért olyan fontos?

Most úgy is az dönt, hogy van elég pontom vagy nincs nem?


2011. máj. 18. 16:28
 1/8 anonim válasza:
Mert ha már az elsőnek megjelöltnél megvan a pontod, akkor odamész. Azért. :)
2011. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De a ponthatár pont abból alakul ki hogy hanyan és mennyi ponttal jelentkeztek oda. Nyilván több emberből statisztikailag is magasabb pontszámok adódnak...
2011. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, de most én lehet első helyen jelöltem meg ha nincs elég pontom.

Mást meg felvesznek, mert neki volt elég, viszont ő csak 3-nak jelölte, csak első két helyet bebukta.

2011. máj. 18. 16:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Most ezen mégis mit nem értesz?

Megjelölsz 5 helyet. Teszem azt mindegyikre elég a pontos, akkor csak és kizárólag az elsőként megjelöl helyre mehetsz. Nem mondhatod azt, hogy akkor inkább legyen a második, hiába lenne elég pontod.

2011. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez értem, ez rendben van, de minek kell erről külön leközölni, h hánynak jött össze, úgy nyomják, mintha ez legalább olyan fontos lenne, mint az hogy mennyi a ponthatár.

Én most felvételizek, egyértelmű, hogy nézem mennyi a ponthatár, de most különösebben nem érdekel, hogy hányan jelölték meg elsőnek, sok vizet nem zavar.

2011. máj. 18. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert ha van egy szak, ahová mondjuk felvesznek 200 embert, és 1000 jelölte meg, de csak 10 jelölte meg első helyen, akkor jobb esélyeid vannak, mert azt a 990 embert lehet, hogy felveszik az első helyen megjelöltre, és így kiesik előled.

De ha van egy szak, ahová 200 embert vesznek fel, és 1000 ember jelölte első helyen, akkor vszínűleg magasabb lesz a ponthatár is.

2011. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Úgy van. Ott a pont. :)
2011. máj. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem:)

Kössz

2011. máj. 18. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!