Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reális? 4 nyelv? Milyen...

Reális? 4 nyelv? Milyen módszert javasolnátok?

Figyelt kérdés
Jelenleg Németországban élek, a nyelvet beszélem, de muszáj lenne tökéletesítenem-nem rég költöztem ki a páromhoz- így gondoltam napi 1 órát szánok rá. Viszont jövőre megyek egy másik országba tanulni, ahol bár angolul fogok tanulni, muszáj lesz az ország nyelvét is megtanulnom(újlatin nyelv), teljesen a 0-ról kezdtem most egyedül. Ráadásul a diplomához egy teljesen más nyelvet kérnek majd, amit szintén elkezdek már most tanulni, mert 1-2 órát hallgatnom is kell azon a nyelven. Ennek tetejébe a párom más nemzetiségű, és neki is megígértem, hogy megtanulom, az igen nehéz anyanyelvét,kb olyan nehéz, mint a magyar. Később majd ott szeretnénk élni, de elég bonyolultra sikerült most az életünk. Gondoltam rá, hogy egyenként kellene, el is kezdtem, de szerintem túl ráérős vagyok, ha egyesével csinálom, ha meg kettőt tanulok egyszerre, akkor meg folyton ott motoszkál a fejemben, hogy a másik kettőt sose fogom elkezdeni, mert sose fogok tudni elég tökéletesen. Így arra jutottam, hogyha így lassabban is, de 4 nyelvet szeretnék egyszerre tanulni. Nem tudom ez butaság e vagy sem, a németet is autodidakta módon tanultam, igaz sokat kell még tökéletesítenem, de jelenleg az az egyetlen nyelv, amit nem nulláról kezdek. Szerintetek érdemesebb így tanulni? Vagy majd pár hónap múlva rájövök,hogy még se kellett volna inkább...az a baj,hogy nincs pár hónapom arra,hogy meglátom, hogy megy, elején tuti nem keverném őket, mert mindegyik annyira más, de tartok tőle,hogy később lehet,hogy igen. Milyen módszert javasolnátok?
2011. máj. 19. 17:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát nyelvenként kb 1órát tudok rászánni naponta. El lehet ezzel kb fél év alatt jutni egy erős alap fokra? Ha tényleg rendszeresen tanulok és remélhetőleg hatékonyan. Vagy muszáj lenne napi min. 2 órát? Mellette mást is kell azért csinálnom...
2011. máj. 19. 17:14
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, negyed évre gondoltam, muszáj lenne...
2011. máj. 19. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég nehéz lesz tanulás mellett megoldani; készíts egy könnyű órarendet. Ha sokat vagy német nyelvi környezetben, akkor a németed külön tanulás nélkül is fejlődik. Miközben hallgatod az egyes nyelvek anyagait, aközben tudsz mást is csinálni, de a nyelveket írásban is tudnod kellene. Miért nem jó az angol vagy a német a diplomádhoz?
2011. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Itt 2 felsőfokút kérnek, ha valaki orvosi diplomát szeretne egyik a német, annak aki angol nyelven hallgatja, illetve hármat kérnek, mert nekem ugye kell az adott ország nyelve is, de ugye nem kellene ha nem lennék külföldi. Az angol az alap...nem lehet választani, mindenkinek tudnia kell felsőfokon, aki oda megy.
2011. máj. 20. 07:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem boldogulnál az angollal abban az országban, ahova mész?
2011. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De, de minden színvonalasabb egyetemen elvárják, hogy az adott nyelven is tudjanak órákat hallgatni, és kommunikálni, ne csak angolul.
2011. máj. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!