Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a latin nyelv, nehéz...

Milyen a latin nyelv, nehéz vagy könnyű érdekes unalmas milyen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak orvosi latint tanultam, de a nyelvtanja hasonlít a németére, a szókincséből pedig azért sokminden ismerős lehet a neolatin nyelvekből. Amúgy nekem ennyi alapján olyan semmilyen.
2011. szept. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gabber111 ***** válasza:
95%
Szerintem nehéz. Vannak ragozások(konjugációk), meg vannak esetek (deklinációk), meg nagyon kötött és "körmönfont" szórend. Persze az embernek gyönyörűen bővül tőle a tudományos szókincse. Ugyanakkor hétköznepi (modern) dolgokat nem lehet kifejezni.
2011. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Én a jogi latin alapján tudok nyilatkozni... és mindenképpen nehezet mondanék! Pontosabban nehezebb - szerintem -, mint az angol például! Itt azért sokkal "mesterkéltebb" - vagy nem is tudom, hogyan fejezzem ki magam pontosan - a ragozás, mint az angolban, és sokkal nehezebb kifejezni a dolgokat, mert nem "magától értetődőek". Főleg, ha már jobban beszélt egy másik nyelvet...
2011. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sztem az elején uncsi, aztán később, amikor már tudsz is vmit, akkor kezdesz rájönni, h tök jó! :D Például egy csomó angol vagy német szót megértek, mert hasonlít a latin megfelelőjére. Meg egyszerűen nagyon műveltnek tűnik az, aki tud latinul.
2011. szept. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jópofa -
2017. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!