Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy emelt...

Hogyan zajlik egy emelt biológia szóbeli? Gondolkodtató kérdések vannak, jól kell tudni számolni vagy inkább a lexikális, jól betanult tudásra mennek rá? Hogy célszerű kezdeni a feleletet, hogyan kell felépíteni?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok tapasztalatokat, akik már voltak! Milyenek a tanárok, van-e elég idő vázlatot írni, milyen jellegű kérdések vannak? Az A tétel embertanos a B meg valamilyen más témakörből kerül ki? Vagy nincs semmilyen szabály arra nézve, milyen témakörökből kerülhet ki? Én írásbelire mindent megtanultam, viszont azt ismételném most át, ami szóbelin hangsúlyosabb! Úgy tudom viszont, semmit nem lehet tudni, még csak témaköröket sem adnak, hanem MINDENT kell tudni amit idáig tanultam. Mennyi esély van egy 100%-os szóbelire, ha emelt fakultáción voltam végig ötös, és az írásbelim 80% körül van? (így számoltam, pontos eredményt még nem tudok, majd csak betekintéskor)
2011. máj. 19. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A és B tétel van, úgy emlékszem nincs meghatározva a témakör (tehát akármilyen témakörből lehetnek, viszont a két tétel témaköre eltérő).

Az A tétel kifejtős, vannak hozzá irányító kérdések, ami alapján fel kell építeni a feleletet.

A B tétel általában egy cikk, grafikon, táblázat, kísérlet leírása stb. Ehhez általában gondolkodós, számolgatós kérdések vannak. Némelyikre a szövegben van a válasz, egy része pedig háttértudást igényel. Bőven van rá idő, úgy emlékszem 30 perc (de ha előtted sokáig tart a másik ember felelete, akkor több is lehet).


Személy szerint nekem jó tapasztalataim vannak. A vizsgáztatók rendesek voltak. Az előttem lévő ember pl. kicsit béna volt (már bocsánat, de azért szerintem kicsit erős, hogy emelt szinten nem tudta mit jelent az, hogy autotróf és heterotróf...), de azért amit tudtak, kihúztak belőle.

Engem türelmesen végighallgattak, ha vmi kimaradt, akkor kérdeztek.


Azt tudni kell, hogy a

2011. máj. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, véletlen elküldtem:DDD

Szóval azt tudni kell, hogy a vizsgáztatónak a papírján szerepel az, hogy minek kell benne lennie a feleletben, mire adhat pontot. Tehát olyan nincs, hogy "nem tetszik a képed" és felrak vmi szívatós kérdést.

Ha elmondasz mindent magadtól, akkor nem kérdeznek. Ha vmi kimarad, de tudod a választ rá, mikor megkérdezik, akkor ugyanúgy megkapod a pontot.

Ha sokat kérdeznek, akkor max az előadásmódra járó 5 pontból vonnak le vmennyit.


Nekem az A vmi erdős volt. A szén körforgása egy hazai erdő táplálékhálózatában, mondani néhány ökológiai kapcsolatra példát (szimbiózis, versengés stb), mivel lehet nyomon követni a szén atom útját, zárótársulás fogalma, miben különbözik az esőerdő és a mérsékelt övi erdők talaja és miért (vagy vmi hasonló, már kicsit rég volt:D).


A második tételemben egy cikk részlete volt a humán genom projekttel kapcsolatban. A kérdések: Mi a projekt lényege, DNS szerkezete, volt egy kis számolós is (adatok a szövegben voltak hozzá).


Csak néhány dologba kellett belekérdezniük. Max pontot kaptam:)

(2009-ben érettségiztem)

2011. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok és köszi a sok segítsége! :-) Orvosira jársz? Más tapasztalatok? (igazából az olyan témaköröktől félek, amik nem hangsúlyosak tehát evolúció és különböző társulások pl. nyáras-borókás. Sokat készültem rá, de utóbbiról nem tudnék összefüggően beszélni...Ti minden témakörben maximálisan tudtatok mindent? Én embereket szeretnék gyógyítani, ezért az embertant nagyon jól megtanultam, növény-állattant és biokémiát is ill. ökológiának is a jelentős részét. amit csak átolvastam az az evolúció és a társulások, nemzeti parkok, mert egyszerűen nem érdekel ez téma...Fajokra mennyire kell konkrét példát tudni ill evolúciót mennyire alaposan?)
2011. máj. 20. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs hallod, az evolúciót meg a társulásokat sosem tanultam meg rendesen. Így visszagondolva baromi nagy szerencsém volt, hogy nem húztam bele:D

Bár mikor megláttam a címét a tételnek (ami vmi "hazai erdő" volt, akkor megállt bennem az ütő:D).

Még van időd, tanuld meg amit nem tudsz annyira:) Nem lenne jó, ha ilyen hülyeségen véreznél el:)

És szóbelin elég sok az ökológia meg társulásos baromság:S Talán evolúció nem gyakori, de azért biztos akad az is.

Egyébként orvosira járok:)

2011. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül milyen lett? Másnak vannak még tapasztalatai, én most fogok 1 hónap múlva, fosok tőle nagyon, meg az írásbelit is nagyon elszúrta, :(
2012. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!