Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a matekhoz érzék...

Szerintetek a matekhoz érzék kell vagy ha valakinél minden alap megvan, és sokat gyakorol úgy fog fejlődni a logikai képessége?

Figyelt kérdés
Lehet nem túl jól fogalmaztam de gondolom értitek mire vagyok kíváncsi...létezik olyan hogy valaki h...e a matekhoz vagy csak azok akik az alapot nem tanulták meg?
2011. máj. 23. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha vki elegendő időt fordít rá, akkor szerintem tanulható. Persze van, akinek könnyebben megy, van, akinek nehezebben.
2011. máj. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én rájöttem már erre:) az alapokat elhanyagoltam gyerekkoromba, anyum is satu volt a matekhoz, mástól meg nem kaptam segítséget, végig ketteskékkel kúsztam át az általánost, és a szakmunkást. Majd jött a férjecském aki elkezdett velem foglalkozni(agyilag is) beiratkoztam esti gimibe, és kezdtük az alapoktól otthon a tanulást, és szinte végig kitűnő voltam matekból, még magam is alig hiszem, szóval szerintem az alapokon múlik minden. Azóta van egy fiam, és nagyon odafigyeltünk rá, hogy az alapok meglegyenek, szintén nagyon jó matekos, büszke vagyok rá , nem olyan satu mint én voltam általánosban:)
2011. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy valaki hülye hozzá.

Ha egyszer megérted a logikáját, onnantól tudod. A matek csak józan paraszti ész.


Olyan van, hogy valaki nem figyel, és ezért nem érti meg, vagy lusta koncentrálni az alapokra, vagy rossz tanár hülyén tanítja.

2011. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

22.31.-es hozzászóló!


Detto ugyanez a helyzetem...nem tanultam meg az alapokat és a lányomnál nagyon ügyelek ne járjon így, remélem nem lesz gond.

Köszi a biztatást az első hozzászólónak is, ő is valamennyire megnyugtatott, hogy tanulható tantárgy.

Jöhetnek még vélemények!!!

2011. máj. 23. 22:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Tanulható a matek, de csak annak, akinek van is érzéke hozzá. Tehát annak, aki inkább csak lustaságból nem törődik a matekkal, csak épphogy átmegy évről évre, és akkor ugye az új dolgok megtanulása is lehetetlen. Ők meg tudják tanulni.

Viszont az csak egy mese, hogy a matek az bárkinek mehet, csak gyakorolni meg tanulni kell. Ennyi erővel bárkiből bármi lehetne. Ez nagyon hangzatos is, csak nem igaz. Érdekes módon az emberek igen kis része Nobel-díjas például.

Persze bizonyos szinten a matekot mindenki meg tudja tanulni. Összeadás, kivonás, szorzás, osztás, egyszerűbb mindennapi számítások. De nem kell azon meglepődni, ha valakinek ennél jobban nem megy.

2011. máj. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Középiskolás szinten ugyanannyira tanulható, ha az alapok jól le vannak téve(!), mint mondjuk a történelem vagy a magyar, csak lehet, hogy valakinek egy kicsit többet kell vele foglalkoznia. Magasabb szinten meg... író sem lesz mindenki, nemde? Ahhoz már tehetség is kell.
2011. máj. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem elsősorban képesség kell hozzá, de ha valaki nagyon szorgamas, akkor meg tudja tanulni. A matek nem olyan, mint a töri, hogy leülsz és megtanulod
2011. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"író sem lesz mindenki, nemde?"

Pontosan így van. Erre (is) próbáltam utalni. Tehát én nem nézem le azokat, akiknek meg megy magas szinten a matek, ez csak egy tény, ami pl. irodalomból is előfordulhat.

2011. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

alap józan paraszti ésszel, na és persze értelmes tanulással, nem magolással, megérthető és fejleszthető egy korrekt szintig, kb. ezt is tanítják középiskolában.

Ha készség is van, akkor lehet menni magasabb szintekre is.


Ami miatt a matek mégis szívatósabb gyakran, mint mások, hogy az az a tárgy, ami messze a legjobban bünteti az alapok hiányát, és a 'nekem úgyse megy' hozzáállást, úgy valóban majdhogynem esélytelen. Ezt pedig sajna divat bemondani, így csomóan magukkal csesznek ki.

2011. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
attól függ milyen szint. egy középszintű érettségire mindenki képes, ha készül. ha szerényebb képességű, akkor lehet kicsit többet kell gyakorolnia, de annyit mindenki tud hozni. én matek szakos vagyok az egyetemen, na hát erre születni kell. itt geometriából még a kettest is kínkeservesen tudják megszerezni az egyébként alapjáraton is baromi okos diákok.
2011. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!