Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A suliban miről szoktak...

A suliban miről szoktak beszélni a gyerekek a pszihológussal?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök pszihológushoz küldött.Semmi komoly ok nem volt, de az osztály nagy része már volt, és az év végéig lehetséges hogy mindenki fog menni.Ilyenkor a pszihológus miket szokott kérdezni, miről szokás beszélni ilyenkor? (még soha nem voltam, azért kérdem)
2011. máj. 24. 14:18
 1/4 anonim válasza:

Első körben szólj a szüleidnek, és kérdezzétek meg az osztályfőnököt, hogy a szülők belegyezését nem kéne kérni ehhez? Mert szerintem igen! Bármit kiszedhet szegéy gyerekekből, amihez semmi közük!

Azért vanak a szüleid, hogy kommunikálj velük, és bennük bízhatsz csak meg! Hajrá!

2011. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Első válaszadó, ne is haragudj meg, de Te nem vagy normális!

Én pszichológus vagyok, de ekkora eget rengető baromságot még nem hallottam. nem kell a szülő engedélze ahhoz, hogy a gyerek pszichológushoz menjen, kiváltképp iskolapszichológusgoz nem...Aztán arra a részre ki sem térek, hogy bármit kiszed belőled, amihez semmi köze. A pszichológus bármit tud meg rólad, azt ő muszáj megőrizze magának, ugyanúgy köti a titoktartás mint egy orvost. Szóval amire az illető azt mondta magánügy, nem szeretné, hogy más megtudja a pszichológus azt köteles megtartani magának...


Kedves Kérdező!

Bizalommal fordulhatsz az iskolapszichológushoz. Bármit elmondasz neki, azt senkinek nem szabad megtudnia. Szerintem ilyen általános dolgokról fogtok beszélni, hogy mit szeretnél elérni a jövőben, mik a céljaid, esetleg van-e valami amit meg akarsz osztani vele. Tudod ő úgy is működik, mint pálya orientációs tanácsadó.


kérném a későbbi válaszokat ne riasszák el a diákokat a pszichológustól...főleg ok nélkül ne...

2011. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tudom hogy ez így van, de erről törvények döntöttek, és nem a szülő!

Nagyon sok szülő szeretné tudni, és kész pont!

Ti pedig ne vegyétek már át a szülő szerepét, inkább a verekedő gyerek és szüleikkel próbáljatok meg szót érteni...na ha ez sikerült, akkor elismerem a képességeteket!

ENNYI!

2011. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

22:11

Inkább azt mondanám, hogy mindenki a saját háza előtt sepregessen:)

Többet nem is mondanék, van akinek nem érdemes...

2011. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!