Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az iskolában...

Szerintetek az iskolában kapott jegyek tükrözik a gyerekek tényleges tudását?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
nem
2011. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Elméletileg arra találták ki a rendszert, hogy tükrözze. Általánosságban tükrözi is, vagyis ha valaki folyamatosan kettes, az biztos, hogy nem tud úgy teljesíteni, mint ugyanabból a tantárgyból, ugyanannál a tanárnál ötösöket szerző.

A különbség persze nem kizárólag a tudásból fakad, hanem lehet probléma a megértésben (rosszul magyaráz a tanár, az egyik érti, a másiknak meg túl kevés az összefüggés), lehet diszlexia-diszgráfia a háttérben (vagy diszkalkulia), vagy az egyik diák túlságosan izgul a számonkérés előtt, ezért "leblokkol" stb. Az ilyeneket elméletben észre kéne vennie a tanárnak.

Azonban azt nem vitathatjuk el, hogy igenis tükrözi a tényleges tudást (is). Egy erősen fluktáló, relatív mércén mérve, persze.

2011. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egyáltalán nem. Én irodalomból pl. 3-as voltam végig a 4 év alatt, mert a tanár mindig lepontozta a dogáimat DIREKT, elég feltűnően csinálta. Az osztály strébere meg 5-ös volt, mégis jobb lett az érettségim, mert több minden tudok, csak én nem magoltam be, meg nem nyaliztam annyit a tanároknak
2011. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tom Benko ***** válasza:

Elméletileg igen. A gyakorlatban három különböző dologhoz kell igazodni: A gyerek saját képességeihez, az osztály átlagos képességeihez és a tananyag elvárásaihoz. Ennek eredménye, hogy a jegyek csak a többi ismeretében mutatják a realitást.

Még vadabb eltérések vannak az olyan tárgyaknál, amiknél az értékelés nem teljesen objektív. Ilyenek például a különböző készségtárgyak vagy az irodalom.

Ezt van hivatva kiküszöbölni a kompetenciamérés, azonban némely tanárok gerinctelensége miatt ez sem igazán működik.

2011. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 skarma ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem
2011. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Az osztályozás egy mérés, a mérés pedig bonyolult tudomány. Kezdőknek is megtanítják a mérési hibák értelmezését. Elég valószínűtlen, hogy egy ötfokozatú skálával valóban precízen lehetne mérni egy olyan bonyolult mennyiséget, mint a tudás, és a mérések száma, jellege, a rájuk fordított idő is behatárolja a mérés jóságát. Sok mindent egyáltalán nem tud mérni ez a rendszer, legfőképpen azt nem, hogy fogja valaki a megszerzett tudást hasznosítani a gyakorlatban. Szóval azt mondanám, hogy csak részben tükrözi, és hibákkal terhelten. Most akkor még nem számoltam bele olyan esetleges dolgokat, mint a személyes tényező a tanár és a diák között.
2011. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne tükrözi. Az nem tudás, ha agyerek azért kap egyest, mert otthon felejtette füzetét, könyvét stb. Már pedig ez bárkivel megeshet, még is a tanár egyből bevágja a rossz jegyet. Ezzel nem a tudását, hanem a feledékenységét pontozták...
2011. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Nálunk sokan puskáztak ezerrel, ezek az emberek ötöst kaptak majdnem mindenből. Lehet, hogy én rosszabb tanuló voltam, mint ők, de én legalább magamtól szedtem össze a szar jegyet:)
2011. jún. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Tom Benko ***** válasza:

Tegnap 20:02-nek:

Elméletileg jegyet csak a tanulási teljesítményért lehetne adni, ezt minden módszertani órán verik a fejünkbe. Eléggé gyenge tanár az, aki mégsem így cselekszik.

2011. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
"Never confuse education with intelligence"
2011. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!