Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megbuktathat, ha lezárás...

Megbuktathat, ha lezárás előtt 1 hónappal nem jelezte a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Nekem már nincs 1 hónap a jegyeim lezárásáig, és a tanár ezen a héten kitalálta, hogy akkor ő meg akar buktatni, de én úgy tudom, hogy van egy olyan "szabály", hogy lezárás előtt 1hónappal értesíteni kell a szülőket is erről,vagy ha nem, akkor a gyerek nem buktatható. Van ilyen "szabály", vagy téves értesülés?
2011. máj. 24. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. A gyerek ne csapja be a szüleit. A tanár jóindulatból felhívhatja a szülőket, hogy hát bizony itt rosszul áll a szénája a kisfiának. De abszolút nem reszortja, hogy nyafogjon a szülőknek a jegyeidről. Az a te dolgod:)
2011. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok az előző válaszadónak, mert mielőtt IDE ÍROD A VÁLASZOD a következők vannak leírva. Első sor: Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!


Gondolom el se olvastad a kérdést...


Visszatérve igen, a Közoktatási törvény végrehajtásáról szóló kormány rendelet

20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet

a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról szóló jogszabály kimondja, hogy a tanár köteles a diákot a bukásról az adott év vége előtt legalább 1 hónappal értesíteni. Nyugodtan mondd meg a szüleidnek, hogy ezt nem teheti meg veled, ha beperelitek nyert ügy.

2011. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez valami agyrém komolyan.. Ő annyira hülye, hogy bukásra álljon, és még azt tanácsolod neki, hogy perelgesse a tanárt?? Ha ezt csinálná, a szülei helyében akkora sallert kevernék le neki, hogy a lakás másik felében landol. A sok idióta aki azt hiszi, hogy csak jogai vannak, de kötelességei nincsenek... neveljük csak erre a gyereket.

De tudjátok mit, LEGYEN, legyen kötelező 1 hónappal előre értesíteni, de akkor ha utána lerontja a jegyét, akkor kelljen automatikusan osztályozóvizsgára mennie, mert nem értékelhető a teljesítménye.

2011. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves második! Ultrabunkó vagy. :D Senki nem írt neked ilyen hagnnemben! Engem meg nem érdekel az 1993 évi törvénycikked ami már 2 évtizede született. Te csak ragaszkodj a konzervatív szabályaidhoz. Elvégre a tanár a hibás mindenért!
2011. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

22:25

A te offolj azzal, hogy másokat oktatsz ki. Amit csináltál nagyobb off volt mint az első.

2011. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi sulink egy hónappal a zárás előtt küldd egy levelet postai úton a szülőknek. (tértivevény, ajánlott, meg minden) Ebben állhat az, hogy bukásra áll a gyerek, és állhat benne az, hogy jelentősen rontott ebből és ebből a tantárgyból. Nekünk is jött egyszer egy levél, hogy nagyfokú romlás látható történelemből. Na mondom szép... a gyerek megbukik. Közben pedig csak annyi történt, hogy előző év végén ötös volt, következő félévkor meg hármas alá került. De bukásról szó sem volt. Összeszedte magát, és meglett a négyes évvégére. Félévkor valóban csak hármast kapott.. Úgyhogy szerintem is értesítést küldenek.
2011. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!