Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek 4-es 5-ös...

Hogyan legyek 4-es 5-ös tanuló a következő évtől kezdve?

Figyelt kérdés
Jelenleg 3-as 2-es vagyok, de szinte alig tanulok, ezek az eredmények, nem 2-esekből és 3-asakból állnak össze, hanem 5, 4 és 1-esek halmazából, szóval amikor nekiállok valaminek nagy ritkán, annak van eredménye. Lennének terveim, de nincs ambícióm, nem tudok tanulni. Elkalandoznak a gondolataim, próbáltam már más helyiségbe, sőt más házba (!) is menni, de ott ugyanúgy, elkezdem írni a saját gondolataimat és megfigyeléseim a tananyag helyett. Az érettségi egyre közeleg, én meg elcseszem az életem.
2011. máj. 28. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Az nem elég ambíció,hogy "ha nem sikerül az érettségi,elcseszed az életed"?Nekem is ez volt,meg még most is az(szóbelire tanulok),mert más lehetőségem nincs.Megtanulom amit elém raknak,azt kell tudni,nem mondok saját véleményt,mert akkor azt hiszik,hogy nem tudod az anyagot.Nem késő még,ha csak jövőre érettségizel.Vedd komolyan,tűzd ki az életcélodat,ha meg nem akarsz egyetemre vagy fősulira menni,akkor határozd el azt,hogy mit kezdesz azután...
2011. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress valami szakmát, ami érdekel, ami motiválna arra, hogy tanulj, mert különben nem jutsz be az egyetemre. A felfogásodon kell változtatni, nem a helyszínek. Fog összeszorít, és mikor érzed, hogy elkalandoznál, ne hagyd. Próbáld érdekessé tenni magad számára a tananyagot, ragadd ki belelő, mi az, ami érdekel, aminek utána mondjuk 'jutalomként' utána olvasol, ha megtanultad az egész leckét. Vagy bármi, te érzed, mi az, ami inspirálna.
2011. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még 2 évem van, mert 5 évesbe járok. Ha nem agyalok saját gondolatokon akkor hülyének érzem magam és mi van, ha a nagy tanulások után már nem lesznek sajátok?
2011. máj. 28. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!