Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz döntés lenne? (Érettségi)

Rossz döntés lenne? (Érettségi)

Figyelt kérdés
A barátom elvégzett már egy szakmát, szülei is és én is mondtuk neki, hogy jó lenne, ha az érettségit is letenné. El is kezdte, de valószínűleg bukni fog egy tárgyból. A minap mondta, hogy erősen gondolkodik azon, hogy otthagyja a sulit és mivel a nyáron lehetősége lesz külföldön dolgozni, így próbálja a jövőjét ott megalapozni. Én ezen ledöbbentem, mert szerintem fontos az érettségi, de ez nem az én életem, nem szólhatok bele.
2011. máj. 30. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig neked van igazad. Ma már az érettségi alap. Hosszabb távon kell gondolkozni.
2011. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Manapság egy diplomával is csak a segged tudod kitörölni, nemhogy egy érettségivel. A szakmákkal többet ér és ha van lehetősége megalapozni a jövőjét tegye azt! Ha a többi tárgyból sikerül az érettségije, azt az egyet amiből bukott később is megcsinálhatja, ennyiért ne maradjon le a lehetőségekről!
2011. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ebben az évben érettségizik, még csak most kezdett érettségizős osztályba járni. Mivel megbukik egy tárgyból év végén, inkább otthagyja a sulit, nem akar már tovább tanulni. Még ha csak a fenekünket töröljük is ki vele, szerintem akkor is alapvető, hogy legyen.
2011. máj. 30. 09:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha én bármilyen munkáltató lennék, nem vennék fel olyan embert, akinek nincs meg az érettségije. A megszerzéséhez kb. annyi ész kell, mint ami egy marék lepkének van. Tehát, ha valakinek nincs meg, kénytelen vagyok azt feltételezni, hogy az illető vagy baromi lusta, tehát rossz munkaerő, vagy olyan ostoba, hogy gyakorlatilag azt se fogja fel, amit mondok neki, innentől fogva pedig megint rossz munkaerő.
2011. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!