Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi alap képzésben...

Egyetemi alap képzésben követelményt lehet visszamenőleg módosítani?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy mikor elkezdtem az egyetemet 2010 szeptemberében, a szakomon első féléves tárgyként fel kellett vennem az Üzleti szaknyelv I. és a Gazdaságtan alapjai német nyelven I. nevű tárgyat. Majd mivel semmi közöm nem volt még a gazdaságtudományhoz az Gazdaságtan tantárgy nem sikerült. A szaknyelv igen, így második félévben fel tudtam venni a a Szaknyelv II.-t, de ez meg időhiány miatt nem sikerült. És most a héten raktak fel új követelményrendszert a szakomra vonatkozóan, melyben kijelentik, hogy aki 2008 vagy azután kezdte el az egyetemet, annak a Szaknyelv I. és II. is előkövetelmény a Gazdaságtanhoz. Arra volnék kíváncsi, hogy visszamenőleg változtathatnak-e a követelményeken, ha igen, akkor most nekem nem is első féléves tárgynak számít a Gazdaságtan? Mert ha annak számít, akkor szűrőtantárgy és meg kell lennie a harmadik félév végére, de mivel nem fogom tudni felvenni a Szaknyelv II. hiánya miatt, így biztosan nem lesz meg. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. máj. 31. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint visszamenőleg nem változtathatnak tantervi hálót.

Olyat viszont mondhatnak, hogy ha egy tárgyat nem csináltál meg időben és már megszűnt ez a tárgy, akkor milyen tárggyal kell helyettesítened.


Egyébként biztos, hogy visszamenőleg akarnak változtatni? Hiteles a forrásod? Mert a folyosói pletykákra ne alapozzál. Én a helyedben bemennék a TO-ra és ott kérdezném meg.

2011. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Internetre rakták fel a hivatalos oldalra... köszönöm a választ!:)
2011. jún. 1. 08:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Ohh, hát a diáknak csak papíron vannak jogai... nálunk a fél évfolyamnak töröltek vizsgaidőszak előtt két héttel egy kurzust, mert nem volt meg az előfeltétele. Lényegében azt csinálnak, amit akarnak, te meg verheted a segged a földhöz a jogaiddal. :( (egész véletlenül Szeged?)
2011. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha nem volt meg az előfeltétele, akkor teljesen jogosan törölték a tárgyat. Az tényleg gáz, hogy ilyen későn, de nyilván mindenki tudhatta, hogy előfeltétel nélkül vette fel a tárgyat.


Ami a kérdést illeti: Szerintem azért menj be a TO-ra, és konkrétan kérdezz rá a te tárgyaidra, hogy mi a helyzet velük. Minél konkrétabb a kérdés, annál valószínűbb, hogy pontos választ kapsz.

2011. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egész véletlenül PE...:D be fogok menni mindenképpen, de előre látom, hogy ott sem fognak semmi konkrétat mondani, mert ezek soha semmit nem tudnak, semmiről nem szólnak, semmi sehol nincs leírva, vagy ha igen akkor olyan helyen, ahol eszedbe se jut keresni:S :D vicc az egész, sajnálom, hogy ilyeneket csinálnak...
2011. jún. 1. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!