Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem értem a magyar orvosokat....

Nem értem a magyar orvosokat. Miért vándorolnak el itthonról Angliába havi 1millió ftér, amikor Dubaiban havi 10milliót is kereshetnének?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert nem biztos, hogy Dubaiban kereslet van a magyar orvosokra. Oda mennek ahova hívják őket. Egyébként Angliában is 10 milliót keresnek.

És megjegyzem nem csak Angliába mennek. Bátyám volt már Ausztriába, idén Németországba megy, utána pedig a Kanári-szigetekre.

2011. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dubaiban bármilyen orvost szívesen látnak Magyarországról, kivéve azt, aki nő vagy zsidó...

Egyébként, a bátyád ezen említett helyeken havi szinten mennyit kaszál és milyen képesítésű szakorvos ?

2011. jún. 2. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

"kivéve azt, aki nő"...te ezt nem tartod kicsit kizáró oknak? Rengeteg női orvos van Magyarországon, ezzel ők alapból kiestek. Férfi orvos sem megy ilyen helyre, ha családos...én legalábbis feleség helyében egyértelműen nemet mondanék egy ilyen himsoviniszta világra.. Ezenkívül talán a magyar féfiak kis részében van annyi , hogy maguktól sem mennek egy ilyen országba, ahol tudják, hogy anyjuk/nővérük értékét az erkölcsei határozzák meg, és nem a tudásuk.

(ez minden ilyen helyre vonatkozik, egyébként nem tudtam, hogy Dubaiban is ez a helyzet..)

2011. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dubaiban nagyon szívesen látják a nőket, amíg azok csak nyaralni mennek... :) Múltkor én is láttam egy dokumentumfilmet, hogy letelepedési engedélyt nem kapnak az egyedülálló nők, ergo nem is dolgozhatnak kint. Családostól már megtűrik őket, bár gondolom ebben az esetben sem kell dolgozniuk... Annyit mondtak erről, hogy hajadon nőket azért nem akarnak oda, mert féltik a népük vagyonát, nem akarják, hogy érdekházasságok elszívják azt. Egyébként tipikusan egy olyan hely, ahova én nőként szívesen elmennék nyaralni, de dolgozni inkább dolgozok havi egy millióért, mint hogy azt hallgassam egész életemben, hogy én csak egy nő vagyok és semmit sem érek. Esetleg eladjanak 2 tevéért, stb. Kint ennyit ér egy nő, szép helyek... Családostól sem mennék ilyen országokba.
2011. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert bőven elég az az 1 millió is. Közelebb van. Könnyebben eljut a családjához pl.

Ha keresnének Mo-n. 300 ezret, akkor legalább 80% ittmaradna. Unokatesómék kimentek Angilába, de csak addig szándékoznak ottmaradni, ameddig kicsit megszedik magukat. Azért van olyan, hogy honvágy.

2011. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszolótól kérdezném, hogy Angliában melyik orvos keres 10 milliót? plasztikai sebész? Mert egy "mezei" orvos nem igen.

De hogy a kérdésre válaszoljak: Dubaiba bizonyára nincs akkora kereslet a magyar orvosok iránt. De ennek utána kell nézni.

2011. jún. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mielőtt kiírtam a kérdést utána néztem. úgy tűnik, nagyon is van, az EU-ból az arabok a cikk szerint állítólag a magyar és osztrák orovosokat tartják a legjobb szakembereknek.
2011. jún. 3. 01:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Hááát, nálam olyan, hogy honvágy, nem létezik. Amint elvégzem az egyetemet (3 év múlva) búcsút mondok azonnal eme szent hazának...
2011. jún. 3. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!