Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdély története - ötletek?

Erdély története - ötletek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömtől ma emelt töriszóbelin kérdezték, hogy mi az összefüggés az ország 3részre szakadása és Erdély vallási kialakulása között. Nem tudta, és én sem. Valaki tudja esetleg?

Nem arra vagyok kiváncsi, hogy milyen vallások vannak, vagy 1541-re /speyeri szerződésre, vagy 3 nemzet-4 etnikumra. Konkrétan erre a kérdésre.

Nem tudja senki, hogy mire gondolták, gondoltam megkérdezem hátha van valakinek ötlete.


2011. jún. 2. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
bocsi, de mi az a 4 etnikum, nem értem ott mire gondoltál?! tudom ez nem a válasz, de mondjuk én max. annyit tudtam volna mondani, hogy a szakadás után terjedtek a kálvini tanok, amúgy hogy sikerült neki, konkrétan az erdélyi témán belül mi volt a feladat?
2011. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha az unitáriusok gyarapodására gondoltak, akkor egyértelműen János Zsigmond miatt lehetett, mivel ő is unitárius volt, nyilván nagy befolyása lehetett ennek a ténynek. Ezenkívül a török vazallusság miatt megszaporodtak a ráják, a muzulmán hitre áttért emberek. Ugye ez a törökök szempontjából volt kedvező, mivel így egyszerűbb volt egyben tartani a birodalmat. Ez egy komplexebb dolog, szerintem nem lehet csak 1 vallást kiemelni.
2011. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Konkrét feladat: Erdély sajátos etnikai és vallási helyzete a XVI – XVIII. században

4 nép - 3 nemzetre gondoltam tehát, hogy a román etnikum NEM alkotott nemzetet(nép, nem etnikum, bocsi)

Én úgy gondoltam a "vallási kialakulást", hogy mi okozta azthogy itt valósult meg Európában először a vallási türelem (1568:tordai országgyűlés)

Igen, a fejedelmek hatására én is gondoltam (János Zsigmond unitárius és utána reformátusok)

Az iszlám hit is jó ötlet, ezt eddig sehol nem írták (nem volt benne semmilyen kidolgozz tételben), de igazad van. Bár nem hiszem, hogy a számuk meghatározó volt, a vallási összetétel táblázatokban nem is szerepel, de esetleg mentőövként említhetem majd)

Köszi szépen mindenkinek. Csak azért ijedtem meg, mert miután megkérdezték, és mondta, hogy nem tudja, pofavágás volt, és megköszönték, és mehetett. Tehát nem derült ki konkrétan, hogy mire gondol a tanár... lehet pofonegyszerű csak sikerült talányosan feltenni.

2011. jún. 2. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!