Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematika érettségim négyes...

Matematika érettségim négyes lett (pontosan 60% lett). Mennyire fogom bírni a matekot így, amit NYME gazdaságinformatikán fogok tanulni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

háát... nálunk az egyetemen a tanár (BME mechatronika) gyógymateknak hívta a középsulis matekoktatást, az érettségi meg egy könnyű valami. Ami igaz is...

Nem akarlak elkeseríteni de sztem fel kell kötnöd a gatyád... Nálunk is 3/4ed bukik...

De persze ha szorgalmas leszel akár könnyen meg is lehet a 2es:) hajrá

2011. jún. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a corvinusos gazdaságelemzővel van tapasztalatom, ott a 100%-os emelt matekos (!) is sorra írta az 1-es zhkat. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a gazdinfós tanul programozni, amihez megint nagy matematikai tudás kell, de leszámítjuk, hogy nem corvinus... hát nem tudom, sok sikert.
2011. jún. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 59%-os emelt matekot írtam mielőtt a BME-re jöttem, és 3-4-5-re végeztem el a 3 matekos tárgyunkat, elsőre. Ja és közlekedésmérnökin, szóval nem büfészakon :)

SEMMIT nem jelent az érettségi, csak azon múlik minden, hogy mennyire tanulsz az egyetemen! Lásd az én esetem, még egy matekhoz nem túl okos ember is át tud menni sőt, akár 5ös is tud lenni belőle, ha elég szorgalmas.

2011. jún. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ez a 60% mennyi tanulással jött össze. Én 85 pontra írtam meg a közepes matekot úgy, hogy előtte 2 héttel volt az utsó óra, és írásbeli előtt nem gyakoroltam.


De ezt csak azért tehettem meg, mert az órai követelmény se volt túl magas szintű, az érettségi meg alapból nem nehéz.


Ugyanakkor lelkileg már felkészültem arra, hogy az egyetemen rengeteg dolgot kell bepótolnom, és neki kell állnom tanulni, gyakorolni matekra.

2011. jún. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi semmit nem számít. Ha te szorgalmas vagy, akkor simán bírni fogod a matekot. (persze azért nem árt ha van némi közöd a matekhoz)

Láttam én már 90-100%-os emelttel bukni embereket, de 70-80%-os középpel max pontokat írni.

2011. jún. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
inkább a matematikai képességek számítanak és nem az érettségin elért pontszám. nálunk is gyógymateknak hívják a középsulit. egyetemen úgyis teljesen más matematikát fogsz tanulni. szorgalmon és vele született tehetségen múlik, hogy bírod vagy nem. én 69% középszintű matekkal jöttem matematika szakra és a legjobb 20%-ba vagyok szinte mindenből.
2011. jún. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy nyáron készülgetni fogok, hogy a matek alapvizsga sikerüljön ott.
2011. jún. 3. 10:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Első matekos tárgyam amúgy első vizsgaalkalommal hármas lett. Tényleg csak szorgalom kérdése az egész.
2012. jan. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!