Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült a biosz emelt...

Hogy sikerült a biosz emelt szóbelitek? Mit húztatok és milyenek voltak a vizsgáztatók? Milyen írásbeli eredménnyel mentetek? Előreláthatólag rontottatok vagy javítottatok vele?

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek és nagyon félek, pedig sokat készültem rá. Sajnos az írásbelim "csak" 74% lett, amit fel szeretnék húzni min. 80-ra de inkább 82-re mert orvosira pályázok... (kémiám már van 90 feletti)
2011. jún. 3. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:

hello.

nekem nehéz volt,szar tételt is húztam.co2 körforgása volt és b tételben zsigerek és érzelmek..hányás,hasmenés,anorexia,bulémia,szomjúság,éhség és hasonló,a tananyagban sztem nem fellelhető témákat tárgyalt.az A tételben pedig a biológiai folyamatok,hogy befolyásolják,az óceán hogyan,mészképződés,humuszképződés,kőolajképződés,az ember hogyan befolyásolja. az utsó potya kérdés..

az írásbelim 94 volt,de most ezzel tuti rontottam.

2011. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kezdek komolyan megijedni. 94-es írásbeli az nagyon szép, nekem meg 20 ponttal kevesebb lett már az is :( Sokat készültél rá? Hova jelentkeztél egyetemre? Ezek a tételek tényleg nem a legjobbak, de azért remélem legalább a vizsgáztatók jófejek. Hol vizsgáztál egyébként? Biztos annyira nem rontottad el, de ha mégis ne keseredj el 18 évesen egy év kihagyása nem a világ vége :)
2011. jún. 3. 22:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Az írásbeli %-os eredményemet látják a szóbeli vizsgáztatók?
2011. jún. 3. 22:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem látják.
2011. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hello.

nem látják...amúgy jó fejek voltak,kivétel az egyik nő,ő elég durcis fejjel ült ott.hogy sokat készültem-e?szóbelire nem,viszont írásbelire igen.az a helyzet,h szóbelire fel sem lehet tisztességesen készülni mert van akinek a vérről kell beszélni,van akinek pedig a kétpont küszöbről.

SE-ÁOK-ra és SZOTÉ-ra jelentkeztem.ha mondjuk 90 százalékra rontok a szóbelivel,akkor még van esélyem simán a Semmelweisre--->az egy 41 pontos szóbelit jelent.És te hová jelentkeztél?

2011. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem most érettségizek,de annak idején A tétel az anyai öröklődés volt,egy példaszöveggel szemléltetve.Picit elszaladt velem a ló és mondtam olyat,ami jó,de nem ahhoz kellett volna.A vizsgáztatók teljesen jófejek voltak,mosolyogtak,kérdeztek,még ki is segítettek.A másik feladatrész pedig a zárvatermők kettős megtermékenyítése volt,tiszta sor.Az 50 pontból 40-et kaptam anno,pedig rosszabbra számítottam.
2011. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ma voltam, és nekem is 74% lett az írásbelim. Igaz lehetett volna jobb, de elég lesz ez is.

A szóbeli nem volt olyan rossz, mint gondoltam. Egész jó tételt is húztam. A:lebontó folyamatok a vázizomsejtekben (részletesen kellett mindent, aerob+anaerob folyamatokat is), B: halak voltak (társas viselkedés-násztánc-, ivadékgondozás, populációs kölcsönhatása egy kagylóval, légzés(hal+kagyló is), és még volt olyan kérdés, hogy a felvett oxigén felhasználódásának helye, folyamata.

A vizsgabiztosok tényleg nagyon kedvesek voltak, segítőkészek, ha nem tudtam valamit pontosan próbáltak rávezetni... Szerintem javítottam vele, pedig reggel még úgy mentem be a suliba, hogy csak az 5 pont legyen meg. :)A pontom úgy néz ki, hogy így bőven meglesz.

Egy kalappal!

2011. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, egyébként én a három vidéki ÁOK-t jelöltem meg, majd meglátjuk felvesznek-e. Szintén ÁOK itt mindenki? Egyébként a kémiám ellenére, muszáj lesz javítanom, bár ígyis benn vagyok vidéken. Nem szeretnék semmiképpen rosszabb szóbelit, de amilyen tételekről hallottam, nagyon félek. Az utolsónak köszi, mert megnyugtatott. Te is sokat készültél rá? Mások?:)
2011. jún. 5. 09:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Többet is készülhettem volna rá, úgy biztos nyugodtabban mentem volna el. Szóbelire összesen hétfőtől szombatig tanultam. Én amúgy nem ÁOK-ra készülök, hanem EK-ra, gyógytornásznak.

Sok sikert neked!

2011. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!