Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt szintű irodalom...

Iwannabethinspo kérdése:

Az emelt szintű irodalom érettségi nagyon nehéz? Ki mennyit készült rá? Érdemesebb ezt megírni, mint a középszintűt? A szóbelin kedvesek a vizsgáztatók?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodom azon, hogy emelt szintű érettségit teszek irodalomból... Több, mint 400 pontot kell elérnem ahhoz, hogy felvegyenek arra a szakra, amire jelentkezni szeretnék.:S Csak az a baj, hogy eléggé le vagyok maradva az irodalmi tanulmányaimmal, de tavaly jártam faktra is, és jelenleg egy külön tanár segít a fogalmazásban. Egyébként mindig is 5-ös voltam irodalomból!

Szerintetek meg tudnám írni min. 60%-ra?


2010. dec. 26. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
bocs: de magyarból érettségizel, nem csak irodalomból ;)
2010. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A magyar emelt túl szubjektív. Nagyon csúnyán be lehet vele szopni, és nálunk jó páran be is szopták vele. Másból nem tudnál emeltezni?

Egy középszintű viszont gond nélkül megírható 90% fölé, ha normális a tanárod.

2010. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kevesen próbálták meg, de nem is jártak jól vele. Történelemből jobban szoktak sikerülni... én is azt fogom megpróbálni.
2010. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A középszintű talán jobban megfoghatóbb, kivált, ha rendes a tanárod. Nagy pozitívum az emeltnél, hogy csak 1 oldalas esszét kell írni, közepen 3-at, viszont az első rész emeltnél sokkal súlyosabb. (előző voltam)
2010. dec. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy 60 %-os emelt nem éri meg, egyszerűbb a 95%-os közép :)
2010. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nemcsak irodalomból emelteznék,hanem nyelvtanból is, de engem konkrétan ez a része érdekelt, nem véletlenül csak erre kérdeztem rá...:P
2010. dec. 26. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
már nem azért, de a kettő egyben van...
2010. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tuuuuuuuudooooooooom!!!!! de a nyelvtan része annyira nem meghatározó, mindegy! nem ez a kérdés, hanem az, hogy nehéz-e? várok személyes tapasztalatokat is!
2010. dec. 26. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!