Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Két emelt érettségit szeretnék...

Két emelt érettségit szeretnék tenni. Mellé még szükséges egy nyelvvizsga, hogy elérjem a maximum pluszpontot? Többi lenn

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok túl tájékozott, meg úgy tudom jövőre valami 500 pontos rendszer lesz. Angolból egyáltalán nem vagyok jó, szinte semmit nem tudok, de úgy gondoltam, hogy a nyáron összeszedem magam és csinálok belőle egy nyelvvizsgát. Német az megy, de mivel emeltet fogok belőle csinálni, így felesleges nyelvvizsgát tennem, mert csak vagy csak az emeltért vagy csak a nyelvvizsgáért jár a pont. :S
2011. jún. 5. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a két felvételi tárgyadból emeltezel, az plusz 2szer 50 pont, így megvan az összes pluszpontod. Tehát nem.
2011. jún. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia!a mostani rendszerben ugy van,h emelt erettsegiert max 40 pontot adnak,hiaba van neked 2vagy 3emelted.a nyelvvizsgaknal hasonlo a helyzet,egy kozep nyelvvizsga 28at egy felso 40et er es a viheto max itt is 40.nekem pl ket kozep van de csak 40pontot ernek,nem 56ot.
2011. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nah most 2 különbözőt írtatok:) Akkor melyik az érvényes?
2011. jún. 5. 11:24
 4/6 anonim válasza:

hát azt mondtam hogy a mostani rendszerben így van,én most érettségizem és nekem így kell számolni,hogy egy emelt 40 pontot ér és emelt érettségi csak egy ad pontot.

de ha pl megcsinálod az emelt németet 60%ra akkor az egy nyelvvizsga (28pont) + egy másik emeltet,ami a felvételitárgyad,akkor az még 40 pont és akkor a vihető 80ból már van 68pontot.

2011. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A felvi-n található pontszámító kalkulátorban azt írja, hogy emelt szintű érettségiért max 80 pont jár. Tehát 2-ért is kaphatsz pontot.

Persze kérdés, hogy nyelvszakoknál hogy van, én matek-infó emeltet írtam be, és ott hozzáadta a 80-at.

2011. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszii mindenkinek:)
2011. jún. 6. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!