Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szegedi egyetemi...

Melyik szegedi egyetemi koleszt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Biosz szakra jelentkeztem, 400 fölött lesznek a pontjaim, majd még kiderül, mennyivel felette. Nyelvvizsgám van. Mennyi az esélyem, hogy tényleg bekerülök egy koleszba?

-pest megyében lakom

-félárva vagyok

-szar az anyagi helyzetünk


és TI, melyik koleszt mondanátok? Olyan kéne, ami viszonylag közel van a karhoz, nem szeretnék sokat utazgatni. Egyet lehet megjelölni, utána olvasgattam már, mik vannak, de ottlakók véleménye kéne.:) köszi

18/L


2011. jún. 5. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
fasza... remélem te vagy az egyedüli akinek ennyi pontja lesz, mert miattad és a hozzád hasonló miatt fogják emelni...
2011. jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ennyi ponttal és ilyen szociális helyzettel alapvetően szerintem bárhová fel fognak venni, emiatt ne aggódj! A biosz épület Újszegeden van, a környékén 3 koli. Közvetlen mellette a Móra Ferenc koll., illetve a Herman Ottó koll. A épület, kicsit távolabb (10 perc gyalog) a Herman koli B épület. A Herman B egy nyugodt, csöndes, nem túl mozgalmas, kis, családias légkörű koli (kb 50 fővel). A Herman A a maga 280 főjével egy mozgalmasabb koli, és itt is van a legtöbb bioszos, illetve informatikus, meg amúgy TTIK-s. A Móra is hasonló létszámmal egy szintúgy mozgalmas koli, de ott inkább a BTK-sok vannak többen.

Mindhárom koli benne van az ún. Karközi Kollégiumokban, amelyek a TTIK, GTK, BTK, ÁJTK karok hallgatóit fogja közre. Itt egy link a kolikról és a biosz épületről:

[link]

Én a Herman A-ban lakom 3 éve, nagyon tudom ajánlani (már csak a jövőbeli szaktársaid miatt is)! Nálunk sokféle változatos program van, ha nagyon közösségi ember vagy, nagyon élvezni fogod! Viszont nyugodt, csendes helyeink is vannak, ahová el tudsz menni, ha nagyon Rád tör a tanulhatnék:)

Gólyatábort (GT) is mindenképp ajánlom (főleg a Hermanban), illetve a kari GT-t is. Ha szerencsénk van, mindkettőben találkozhatunk!

Jah, és légyszi, ha ide jössz, akkor valahogy majd GT-ben, vagy utána keress meg, hogy mégis tudjam, kinek segíttettem ;)

Ha van még kérdésed, írd meg nyugodtan!

2011. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16:50 És aki nem koliba megy, hanem albérletbe, annak hol célszerű keresgélni? Csak mert én úgy tudom, elég sok helyen vannak órák, nem csak Újszegeden. Jah meg én egy föcis szakra jelentkezővel költöznék egy albérletbe, csak hát neki is, meg nekem is máshol vannak az óráink.
2011. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

16:59 Albérletekben annyira nem vagyok jártas, de az elég sokfelé elszórtan van, az internetet tudom ajánlani.

És igen, az órák többnyire több helyen vannak, csak bioszosoknak leginkább a biosz épületben. Föcisek tudtommal leginkább a belvárosban, de kb 25 perc alatt benn lehet lenni gyalog is, busszal meg gyorsabban. Én is a belvárosban tanulok (informatikus hallgató vagyok), naponta járok be, de ez kibírható Újszegedről.

2011. jún. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az jó:) Bár én úgy gondoltam vhol fél úton lenne jó találni albérletet, hogy egyikőnknek se legyen olyan messze. Bár végülis tényleg nem sok Újszegedről besétálni, csak hosszú távon az fárasztó
2011. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat :) az első válaszolónak meg annyit, hogy ne más pontjain bosszankodjon :)
2011. jún. 6. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!