Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsga előtt korán kelni...

Vizsga előtt korán kelni jobb, vagy este sokáig tanulgatni?

Figyelt kérdés
Holnap szóbeli vizsgázni fogok főiskolán és nem tudom, hogy most éjszaka tanuljak, vagy reggel keljek korábban.
2011. jún. 5. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk mindig azt mondták, hogy időben kell lefeküdni vizsga előtt, mert már úgysem ér semmit, amit éjjel szenvedne az ember, ha meg fáradt leszel, akkor annyit sem tudsz majd teljesíteni, amennyit amúgy tudnál. Nem hülyeség amúgy. Éjjel nem szerettem tanulni, mert elálmosodtam és nem fogott az agyam, ráadásul egyáltalán nem tudtam kialudni magam sosem, mire fel kellene kelni, reggel meg azért nem, mert az már végképp összezavar, ráadásul, akkor véges az idő, hogy "indulni kell" "készülni kell" és nem is tudtam sosem bele merülni. Így bár egyik sem szerencsés, mégis inkább az éjszaka, mert ha alszol lehet nem tudsz korábban felkelni, meg az éjszakai tanulás ha elhúzódik valami megvilágosodás, hirtelen megértés stb. miatt, akkor max akkor kevesebbet alszol, de a reggelit nem tudod elhúzni, mert menned kell.


Nekem az sem jött be, hogy a folyosón még néztem át a dolgokat, mert az is csak összezavart, mintha a frissen látott szorította volna a ki amit előtte tanultam.

2011. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Hát jobb ha rendesen tanulsz és aznap nem kelsz korán.

De ha már így hozta a sors jobb ha inkább korán fekszel és korán kelsz. Az a legfontosabb, hogy aludj egy jót, mert az agy alvás közben raktároz, meg szelektál.

2011. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is mindig azt mondják - főleg anyukám -, hogy vizsga előtti éjjel feküdjek le időben. Ennek ellenére, soha nem fogadom meg, mert annyira ideges vagyok, hogy nem bírok aludni... és inkább a könyv/tételek felett ücsörgök és reggelig olvasgatom őket. Ha meg érzem, hogy elnyom az álom, előtte beállítom a telefonom, hogy csörögjön valamikor és akkor felébredek és folytatom.

Egyébként, azzal hogy egész éjjel fent vagyok és olvasgatok, semmit sem zavarok össze a fejemben... sőt inkább jobban tudom az anyagot. Közvetlenül a vizsga előtt is át szoktam futni a dolgokat... de eddig még nem volt olyan vizsgám, ami emiatt nem sikerült volna.

De ha, nem vagy hozzászokva az éjszakázáshoz, akkor inkább feküdj le időben és kicsit korábban kelj fel. :)

Amúgy sok sikert a vizsgádhoz! :)

2011. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekünk emlékszem még annó érettségi előtt mondta még a matektanárunk, hogy vizsga előtti nap éjszaka már nem érdemes tanulni, akkor már úgyis mindegy, meg nem fog az idegességtől az agyad, meg nem tudod magad kialudni, ezért másnap meg fáradt leszel, így én mindig vizsga előtti nap korán lefekszek max 10ig vagyok fent és ha még nem is alszok, de pihenek, és vmikor meg csak elalszok, ezzel is pihen az agyam

mostani vizsgámnál pl nagyon ideges voltam, mert nem úgy készültem fel ahogy kellett volna, és inkább reggel keltem fel korábban és átnéztem a fontosabb részeket, sztem jobb volt, mint este görnyedni a könyvek felett

2011. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Reggel keltem inkább korábban és még pár órát készültem. Kicsivel csúsztam le a négyesről, szóval ezt a módszert alkalmazom ezentúl.
2011. jún. 6. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!