Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb tanuló?

Hogyan lehetnék jobb tanuló?

Figyelt kérdés
Sziasztok!14 éves vagyok általános iskolás. 6 hónap múlva felvételizni fogok, de nem tudom h felvesznek ,mert pocsék a jegyeim.Az a legszörnyübb,hogy eről nem én tehetek.Hogy miért? Mert az orvosok azt mondták,hogy a komunikácios és a beszédségesem elmaradott az agyamban ez gyermek koromban derült ki amikor 6 évesen is nagyon pössze voltam. De a fantáziás meg a képes dolgok az visszont sokkal fejletebb mint másoknak. Sajnos a tanárok ezt nem veszik észre és ezért a jegyeim is nagyon lejtös. 5.-ben: egy 3 volt. 6.-ban: már3 ,7.-ben már egy kettesis becsuszott. És az év elején már 5 kettesel kezdtem. Nem tudom, hogy milyen lesz a jövőm.Hisz már vannak olyan fiatalok akiknek van diplomájuk ezokat nem veszik föl semmijen munkára. Lécci írjatok, hogy mit kezdjek vagy miben változtassak, hogy jobb tanuló legyek. Lécii ne írjatok, hogy tanuljak többet,mert már igy is kb.3 órát tanulok a 2 ért, és magány tanulot is ne írjatok mert az már probáltam.:/
2011. okt. 12. 16:23
 1/9 anonim válasza:

Ahogy Lenin mondta:


"tanulni, tanulni, tanulni"

2011. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
*.*
2011. okt. 13. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Fejlesztő pedagógusra lenne (lett volna) szükséged. Nem hordtak a szüleid? Mindenképpen olyan pályát kell választanod, amiben a vizuális képességeidet tudod kamatoztatni, de ez nem jelenti azt, hogy a kommunikációs képességeidet nem kell fejleszteni. Ehhez szakember segítségére lenne szükséged. Első nekifutásra érdeklődhetnél a nevelési tanácsadóban vagy a védőnőnél. Ha kihagysz egy évet a fejlesztés miatt és utána tanulsz tovább, az is sokkal jobb megoldás, mint ha a kommunikációs hátrányaid miatt kerülsz olyan pályára, ahogy az egyéb képességeid kárba vesznek.
2011. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vittek:/

Nem tudnál mondani párat??

2011. okt. 23. 16:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Nemtom hol laksz, de amúgy se vagyok gyakorló pedagógus, csak azt tudom javasolni, érdeklődj a nevelési tanácsadóban, esetleg a védőnőnél. Előbbi esélyesebb, hogy segíteni tud. Remélem, jutsz valamire! Sok szerencsét!
2011. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 26. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedből látszik, hogy ha nem is megy jól a tanulás, a korodhoz képest nagyon érett a gondolkozásod. Próbálj ki más tanulási módszereket. Hogyan szoktál tanulni? Nem érdemes a munkanélküli diplomásokhoz hasonlítani magad. Egy jó középfokú szakmai végzettséggel még jobb lehetőségeid is lehetnek. Menj el egy pályaválasztási tanácsadásra. Ezt a honlapot nézd meg: [link]
2011. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm széppen.
2011. okt. 31. 22:00
 9/9 A kérdező kommentje:
áááá...minden féle pályaválasztáson voltam de ....nem úgy sikerült ahogy vártam :/ de azért kösz:)
2011. okt. 31. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!