Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi asszisztens felsőfokú...

A jogi asszisztens felsőfokú szakképzés jó választás?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nem tudom miért de azt érzem hogy ezzel a képzéssel az életben nem viszem semmire 18 éves lány vagyok, most érettségizem!Rendőr szerettem volna lenni de nem sikerült!Azt mondom majd megpróbálom később de viszont ha elkezdem ezt a 2 éves képzést akkor ezt már nem akarom abbahagyni de viszont ha végzek akkor már 20 éves leszek + még a rendőr akkor már 22 +még a főiskola akkor már 25!Szóval úgy érzem egy nagy szar leszek! Ha meg jogásznak jelentkeznék ami 5 éves akkor is mikor végzem 25 leszek persze jogásznak lehetetlen hogy felvegyenek.Tényleg nem tudjátok oda mi a követelmény az egyetemen mert néztem de semmi hasznosat nem találtam!?
2011. jún. 6. 09:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogásznak egy emelt szintű töri és magyar érettségi a minimum, de abból is legalább 4-es, de jobb az 5-ös.

De ha most akarsz pótfelvételin jelentkezni jogi karra, akkor megette a fene, mert ilyenkor már csak költségtérítéses indul, ami 100 fölött van jóval és ez csak egy félévre.

Amúgy megértelek teljesen. Én 24 vagyok, most végzek az egyetemmel, BTK-s vagyok. Gyermeket vállaltunk a párommal és úgy gondoltam megpróbálom a jogi asszisztenst levelezőiben, így a másod diplomát, majd 30 évesen jogikaron szeretném megszerezni. A jogi asszisztens azért jó képzés, mert sok helyen lehet vele elhelyezkedni, de még sem kell nekik egy jogászt megfizetni és később a jogi egyetemi felvételinél többlet pontot ér.

2011. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 6. 09:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jogra járok levelezőn, ez lesz az első diplomám. 140.000 Ft egy félév, ami szerintem még annyira nem vészes, diákhitelből is tudod fizetni.

Sok rendőr csop.társam van, mondjuk ők előbb rendőrök lettek, aztán kezdték a jogot, de Te esetleg megfordíthatod a dolgot :), na meg egy jogi diplomával simán el tudsz helyezkedni a rendőrségnél is.

A jogász asszisztenst én nem tartom jó ötletnek, max. akkor ha beleakarsz kóstolni egy kicsit a jog alapjaiba és utána esetleg átmenni jogra. De akkor is inkább már az igazságügyi igazgatási szakot ajánlom (szintén az ÁJK-on), mert ez csak 3 éves és utána rengeteg mindent elfogadnak belőle a jogász szakon + ha mégsem a jog mellett döntesz akkor elmehetsz vele közigazgatási mesterszakra.

Remélem kicsit tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van még, írhatsz nyugodtan privát üzenetet is.

A.

2011. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Most érettségizem,és bajban voltam februárban én is,amikor ezen a végzettségen gondolkodtam.Úgy volt eleinte,hogy én is rendőr leszek,viszont az allergiám miatt nem vettek volna fel RTF-re és gondoltam,hogy akkor váltok.Igy jött szóba a jogász+jogi asszisztens.Először úgy akartam,hogy elsőnek jogász,másodiknak jogi asszisztens,aztán nem hallottam róla jókat,így inkább beirtam a költségtéritéses jogász képzést másodiknak és semmi mást.Megjegyzem a költségtérítés 145000 ft,de én tudtam és tudom,hogy jogász szeretnék lenni.Ha elmennék jogi asszisztensre az 2 év+5 év jogász-kicsúszok a 6 év állami támogatásból,ígyis-úgyis kellene 1 évet fizetnem.

Én javaslom neked mindenképp a jogot,márcsak azért is,mert nekem is a fő célom a kriminalisztikai szakjogász diplomát megszerezni,amivel megyek is rögtön a rendőrségre.Engem ez a része jobban is érdekel,mint a büntetésvégrehajtás vagy a járőrködés.Viszont csak akkor menj el jogra,ha bírod a csomó tanulást+szereted a történelmet.

Én már megnyugodtam kicsit(koppkopp),mert elég sok pontom van,a tavalyi ponthatárnál sokkal több.Valószinű fel fognak venni állami jogra és akkor hihetetlen boldog leszek.:)Ha pedig rendőr akarsz lenni teljes szívedből,akkor azután menj!

2011. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 6. 20:46
 6/16 anonim ***** válasza:
06.06 milyen lett a magyar töri érettégid? hány pontod van?:
2011. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

06.06 vagyok


Amit az előző kommentben írtam,kb. teljesen átfordult a mai nappal,mivel megtudtam a történelem emeltemet.Annyira lepontozták a 84%-omat,hogy a vége 71 lett.A magyarom 94 % lett,de ma szóbeliztem,úgyhogy az még változik.Szóval első kommentemben még kb. 432 pontom volt,most pedig már csak 410.Nagyon félek,hogy nem vesznek fel,teljesen el vagyok keseredve.Tavaly 416 volt.

2011. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

sajnálom,de fizetösre felvesznek akkor fogsz fizetni?miből?


ja az előző éves é.feladatsorokat megcsináltad?

2011. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát még nem keseredek el annyira,bízok abban,hogy leviszik a pontokat...fizetősre megyek igen,jogász szakra.Persze,megcsináltam az összes korábbi feladatlapot,az írásbelim 84 % lett.Szóbelin szívtam.
2011. jún. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja és hogy miből...szüleim elváltak,apum finanszírozza,ő ezt bevállalta értem.Persze mindent meg fogok tenni,hogy átrakjanak államira.
2011. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!