Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérem valaki segítsen. Nem...

Kérem valaki segítsen. Nem bírom. Nagyon kivagyok. Valaki tud erre megoldást?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok jövő évben azaz 2012 ben fogom betölteni a 18-at..addig meg ugyebár tanköteles vagyok de ott szeretném hagyni ezt az iskolát mert szakot tévesztettem ez nekem nagyon nem jön be teljesen kikészít..kozmetikus vagy ilyesmi szakra gondolok ami érdekelne de nem tudom hogy milyen lehetőségeim vannak..akár levelezős vagy beszámoltató képzés vagy akármi kérlek segítsetek nekem..nagyon köszönöm előre is
2011. jún. 7. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
és most akkor mivan? keressél egy olyan iskolát amilyet akarsz :D amíg be nem töltöd csak a szüleid tudnak segíteni ebben... valszeg utánna is mert azért anyagilag gondolom még támogatnak.
2011. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt volt hasonló kérdés, remélem segít.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2011. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..csak pont ez a problémám hogy nekem sincs érettségim még és szeptembertől már másik sulit akarok ahol hasonló szakmák vannak..tankötelesen milyenek a lehetőségeim pl levelezős vagy ehez hasonló dolgok kizártak?
2011. jún. 7. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem vagy tanköteles, hiszen elvégezted a 8 általánost.

2. Kérdezd meg a tanulmányi osztályon, mi ennek a módja és kész. Ha cikinek érzed, akkor válaszd ki az új sulit és kérdezz rá ott, ahogy a korábbi linkben is szerepelt.

2011. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a törvény szerint az vagyok hisz nem töltöttem be a 18-at..nem tudom esetleg ti tudjátok,hogy milyen következményei lehetnek annak ha ott hagyom az iskolát és tanfolyamot végzek ?
2011. jún. 7. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb tanfolyamot nem lehet elvégezni csak érettségivel a kezedben. Talán néhány szakmunkás képzés van, amire ez nem igaz. Egy ismerősöm egészségügyi szakközépiskolába járt, majd ezután ment olyan középiskolába, ahol ha jól emlékszem egy vagy két év alatt kapott kozmetikus képesítést, tehát tök mindegy mit csinálsz, ha nem szakmunkásképzőbe mész, akkor érettségi kell okj-s képzések előtt.

Levelezőre tudtommal nem mehetsz amíg tanköteles vagy, de ebben most nem vagyok biztos. Ha nem jársz iskolába, pedig kéne, akkor a szüleidet fogják kőkeményen megbüntetni, az pedig nem játék. Inkább keress egy gyengébb iskolát, ahol le tudsz érettségizni.

2011. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ sokat segített:) megtudhatom esetleg ennek az iskolának a nevét ahova a barátnőd ment?
2011. jún. 7. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:
A pontos nevét nem tudom. Erzsébet Királynéként emlegette, ez az iskola "névadója", és Budapesten van.
2011. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi:)

amúgy esti érettségizés nekem esélytelen mert 17 vok?

2011. jún. 7. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg tanköteles vagy, addig max annyi lehetőséged van, hogy magántanuló leszel... Kétlem hogy elmehetsz estire, de a pontos jogszabályoknak utána kell járni, én ezzel nem vagyok tisztában. Nekem logikátlannak tűnik, a tankötelesség szigorúságának, és az esti vagy levelező képzésben érettségizés összeférhetősége, hiszen ezek direkt idősebbeknek lettek kitalálva, akik már dolgoznak és máskor nem érnének rá. Ha 17 évesen, tankötelesen mindenki választhatna hova jár, gyanítom a nappali tagozatos iskolákból gyorsan elfogynának a diákok, de mint említettem nem tudom. Itt már google a barátod, szerintem ott találsz valamilyen jogszabályt erre vonatkozólag.
2011. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!