Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítsen rajtam matekhá...

Valaki segítsen rajtam matekházi, egyszerűen képtelen vagyok kitalálni a megoldást, valaki?

Figyelt kérdés

Vízilabda kupa


Egy vízilabda kupán a csoportversenyek lebonyolításának menete a következő:

A csapatokat négyesével sorsolják csoportokba. A csoportokon belül mindenki játszik mindenkivel, és a csoportelső továbbjut.


a) Ha 16 csapat igazol be a kupára, akkor hány csoportmérkőzést kell rendezni?


b) Hány csapat tud beigazolni a kupára, ha a szervezők legfeljebb 36 mérkőzési lehetőséget tudnak biztosítani a csoportmérkőzésekre?


2011. szept. 25. 12:48
 1/3 anonim válasza:

a, ha 16 csapat igazol be, akkor 4 csoportot kell kialakítani, hiszen 4x4=16.

minden csoportban mindenki játszik mindenkivel, így összesen 6 mérkőzés van minden csoportban -- így 24 csoportmérkőzés lesz összesen. (6x4=24)


b, ha még plusz 4 csapat igazol be, akkor +6 lesz a mérkőzések száma, így járunk 30-nál. ha összesen még 8, akkor 36-nál, tehát 24 csapat esetén (16+4+4) még tudják vállalni a rendezést.

2011. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

a, ha 16 csapat igazol be, akkor 4 csoportot kell kialakítani, hiszen 4x4=16.

minden csoportban mindenki játszik mindenkivel, így összesen 6 mérkőzés van minden csoportban -- így 24 csoportmérkőzés lesz összesen. (6x4=24)


de mért 6 mérkőzés van?

2011. szept. 25. 13:29
 3/3 anonim válasza:
A csapat játszik B-vel, C-vel és D-vel (ez eddig három), B csapat játszik C-vel és D-vel (ez még kettő), C játszik D-vel (ez még egy), tehát összesen hat mérkőzés :)
2011. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!