Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felesleges a bűntudat, igazuk...

Felesleges a bűntudat, igazuk lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ertős gimnáziumba járok immár harmadik éve. Eddig mindig kitűnő voltam, s bár nem állt szándékomban színötösnek lenni, jól esett a sok pozitív jegyet látni, de: októberben kiderül, hogy egy komoly betegségem van, s emiatt nagyon sokat kiestem. Leromlottak a jegyeim a sok hiányzástól, nehéz pótolnom. Szerencsére a betegségemet mostanra részben sikerült kihevernem, de "utórengéseit" még indőnként mindig érzem, akkor sajnos nem tudok iskolába menni. A legtöbb tantárgyból leromlottam, így most egy erős négyes leszek évvégén, ami nagyon bánt. Mindig lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy jeles vagyok, hogy a tanáraim most mit gondolhatnak rólam, hogy szerintük biztosan ellustultam stb. Anyuék mindig mondják, hogy szerintük csoda, hogy egy ilyen betegség után is ilyen jól állok a jegyekkel, de engem ettől függetlenül nagyon bánt a dolog. Tényleg hallgatnom kellene a szüleimre és megnyugodni, ahelyett, hogy tovább stresszelném magam egy-eg ellenőrző előtt? :S

L


2011. jún. 7. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

gondolom tudják a tanáraid is hogy betegség miatt hiányzol sokat.

Ne legyen bűntudatod,inkább legyél magadra büszke,hogy betegség mellett is tudsz tanulni rendesen.

2011. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, tudják, de valamirért mégis bánt. Nemsokára érettségi, én meg nem akarok rontani nagyon sokat... :S
2011. jún. 7. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:

szeretnél tovább tanulni?

ha igen,mit?


mert akkor koncentrálj azokra a tárgyakra,a töbit meg 2-3-as szintre elég

ugyse nézi senki,hogy pl boiszból hanyas voltál ha gazdásznak tanulsz

2011. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Művészeti suliba szeretnék tovább tanulni, szóval a magyar stb jól megy, de picit bánt ez az esés.
2011. jún. 7. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia :) Ezt a butaságot verd ki a fejedből, de nagyon gyorsan!!! Akkor lehetne bűntudatod, ha lusta lettél volna, inkább csináltál mondjuk a tanulás helyett minden más dolgot, amit nem kellett volna.. Akkor megértem, és jogosan érezhetnéd magadat szarul, hogy de hülye is voltál.. :)

De a betegséget sajnos senki se kéri, az jön magától.. Nem lehet mit tenni, te se kérted, de most így alakul ez az egész éved. Ne bánkódj emiatt! Nekem júliusban volt egy vírusos fertőzésem (mononukleózis) nem tudom hallottál-e már róla, de annyira szétcincálta a szervezetemet, hogy még a szellemi teljesítőképességem is eléggé lecsökkent.. Fáradt voltam még utána sokáig, nem tudtam tanulni, nem fogott az agyam.. De ez teljesen természetes, hiszen egy komoly betegség után, a szervezetnek újra kell "élesztenie" magát, és sok idő mire helyreáll.. Úgyhogy koncentrálj arra, hogy lényeg, hogy meggyógyultál, és a következő éved jobb lesz! :) Remélem tudtam Neked segíteni! :) 18L

2011. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És még annyit hozzá szeretnék tenni, hogy a tanáraid ismernek téged, tudják, hogy nagyon szorgalmas voltál eddig is, és hogy okos vagy, jó tanuló.. Úgyhogy emiatt meg végképp nem kell idegeskedned, nyugi! :)
2011. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!