Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem felesleges...

Szerintetek nem felesleges verseket tanulni az általános és a középiskolában?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
De.
2011. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaziból elég sok dolog van, ami feleslegesnek tűnik. De egy haszna mindenképpen van: javul a memóriád, használod az agyad, fejlődik vele. Kitartóbb leszel, mire benyomod a verset. Ezért adják fel, meg az olyan alapműveket, mint a Himnusz, Szózat, azért illik ismerni.
2011. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban semmiképp sem felesleges, én a legtöbb versre még ma is tisztán emlékszem, akkor még fog a gyerekek agya, érdemes. Középiskolában már más a helyzet már csak azért is mert egy két iskolában örülnek ha a tanulók a Boci-boci tarkát tudják, máshol meg minimum minden költőtől öt-hat vers egy hét alatt, de szerintem még ott is jó hogy fejlődik a tanulási készség. De ha szeretsz olvasni (márpedig ahhoz nem kell pedáns stréber jótanulónak lenni, ismerek én 50 éves géplakatost is aki szereti a szépirodalmat), akkor majd rájössz hogy minden műnek van egy-két részlete amit érdemes megtanulni, mert többnek érzed magad tőle, vagy egyszerűen csak egy ponyvaregényből egy jó beszólás. Ha verseket tanulsz és érted is őket akkor könnyebb lesz a memorizálás, minden csak úgy rád fog ragadni, ha nem és nincs is hajlamod rá akkor később szívod meg mert nehezebben fogsz tudni tanulni új dolgokat. Szerintem nagyjából leírtam hogy miért kell verseket tanulnod, akik berakták a közoktatásba azok is ezért tették, nem azért hogy neked ne legyen időd más szabadidős tevékenységre.
2011. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A minap láttam embereket, amint nagy súlyokat emelgettek. Teljesen fölöslgesen csinálták, mert a súlyokat nem az egyik helyről a másikra akarták mozgatni, vagy feltenni egy magasabb polcra, hanem csak felemelték, és letették egymás után őket.

Meg aztán ismerek olyanokat is, akik körbe-körbe futnak. Teljesen értelmetlen, hiszen oda érkeznek, ahonnan indultak, senki nem kergeti őket, és semmilyen céljük nincs útközben, ahol megállnának. Egyáltalán semmi nem indokolja ezt a sietséget.


Ezek az illetők mind azt állítják, hogy ezek a számomra fölöslegesnek tűnő műveletek erősebbé, jobbá teszik őket.

2011. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor miért ilyen régi nyelvezetű verseket kell megtanulnunk, mint például a Kőmíves Kelemen? Sokszor azt sem értem mit ír benne, nem hogy még megtanulni... Ma adták fel, csütörtökre kell megtanulni belőle öt versszakot, a tanár azt mondta, hogy örüljünk hogy ennyi időt kapunk... :( (6. osztályos vagyok)
2011. márc. 1. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Keddről csütörtökre öt versszak... az ha jól számolom két délutánra átlag 2 és fél versszak. Kegyetlenség. Hívjuk az ombuccmant.


Egyébként meg azért kell régies nyelvezetű dolgokat is megtanulni, megismerni, hogy úgy nagyjából tudd, hogy a "vok" meg a "köcce" előtt hogyan beszélték ezt a nyelvet.

2011. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem használok ilyen szavakat... És holnap csak egy 1, max kettő órám lesz verstanulásra...
2011. márc. 1. 19:56
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Azt az öt verszakot még visszafelé is meg lehet tanulni 1 óra alatt. Sőt, amíg a gyakorikerdesek.hu-ra írsz és válaszokat olvasol már meg tudtál volna tanulni 2 verszakot simán. Értem én hogy uncsi, meg idejétmúltnak tűnik de a tudást az alapoktól kell felépíteni, nem lehet rögtön a filmművészettel kezdeni. Lehet hogy közvetlenül nem fogod használni az életben soha, de közvetetten a sok tudás egy értelem nevű agyi lepárlóban csapódik ki amely a műveltség nevű párlathoz vezet. Az meg jól jön ha meg akarod magad értetni emberekkel, vagy veled próbálnak megértetni valamit, arról nem is beszélve hogy költségtakarékosabb mint butának lenni.
2011. márc. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nem uncsi, mert az, de hát meg kell tanulni... Amúgy sajnos nekem egy óra min. 1 versszak :( Nem valami jó a memóriám :( Köszi a válaszokat! :)
2011. márc. 1. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"sajnos nekem egy óra min. 1 versszak :("


Hát épp ezt hivatott fejleszteni a dolog. A következő versnél talán már csak 55 perc lesz egy versszak.

2011. márc. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!