Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehetem azt, hogy nem...

Megtehetem azt, hogy nem megyek be szóbelizni és októberben leteszem? Ez, hogy működik? Vagy semmi köze az angolnak a felvételihez?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem, nagyon rossz lett az angolom. Jelentkeztem egyetemre. Csak attól félek,hogy ha nem megyek be az angolra akkor nem vesznek fel.
2011. jún. 8. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy nyelvből kötelező érettségizni, plusz egy választhatóból, azaz összesen 5 tantárgyból.

Ha neked az angol az a bizonyos nyelv vagy a választott tantárgyad, és nem lesz most belőle eredményed, akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt (csak tanúsítványt), azaz nem mehetsz egyetemre.

2011. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én 6 tantárgyból érettségiztem. kémia, biosz...
2011. jún. 8. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyelvből akkor is kötelező. Ha az nincs, nincs érettségi bizonyítvány sem.

Hova felvételizel?

2011. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
orvosi
2011. jún. 8. 22:17
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor erről lemondok
2011. jún. 8. 22:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor meg szépen elmész szóbelizni angolból, megcsinálod a tőled telhető legjobban.

Van olyan pontszámítási módszer, amellyel csak a 2 felvételi tárgy (orvosi esetén biosz, kémia) számít, a többi nem. Ergo tök mindegy, milyen lesz az angol.

Ha viszont nem mész el angolból szóbelizni, nemcsak az érettségit bukod el belőle, hanem - mint már írtam - bizonyítványt sem kapsz, és ebből következik, hogy NEM mehetsz egyetemre.


Ha nem számít az angol, nem is értem, mi a problémád.

2011. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs problémám,csak érdekelt ez a dolog. Köszi,h válaszoltál
2011. jún. 8. 22:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem értem, mi a problémád. Miért lenne jobb, ha be sem mész? Még, ha teszem azt, kapnál érettségit angol nélkül is, akkor sem járhatsz jobban úgy, mint egy akármilyen szarul sikerült, de legalább 2-es angollal.
2011. jún. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!