Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ha megbukok egy...

Egyetemen ha megbukok egy tárgyból azt simán eltitkolhatom a szüleim elől, nem? Mondom hogy meglett, és majd jövőre felveszem újra.

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elméletben igen, de ha nem sikerül, és épül rá másik tárgy, akkor azt nem tudod felvenni, és ha arra épül megint egy, akkor könnyen lehet, hogy nem végzel időben (csúszol mondjuk 1 félévet)
2011. jún. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eltitkolhatod, de minek? Térdükre fektetnek, és elvernek? Az egyetem azért már nem általános iskola, ezt nyilván a szüleid is tudják. Mondjuk az a rizikó megvan, amit az első írt...
2011. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Persze, mivel már nem kell aláírniuk az ellenőrződet, akár életük végéig hazudozhatsz nekik.
2011. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mondjuk pont ezzel szúrtam el, BME-n első félévben több tárgyból buktam, anyám erre elkezdett szörnyülködni, hogy az hogy lehet, nekem nem lesz jó itt mert szar tanuló leszek, próbáljam meg máshol.

Kreditből elég sokat gyűjtöttem, a fele évfolyamnál jobban álltam, de azért beadtam egy viszonylag magas pontszámos BTK-s szakra, gondoltam ha felvesznek átmegyek. Felvettek, itt egész jó jegyekkel végeztem 5 év alatt, anyám örült, na de mi a f@szra megyek vele?

Inkább végeztem volna ott 8 év alatt, bukásokkal...

2011. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy ez egy olyan dolog, amit el kéne titkolni. Ha szereted a szakodat, akkor mondd el nekik, hogy sajnos elhasaltál valamin, és már nem tudtad rendbehozni, de következő félévben meglesz. Nálunk pl ha hazajövök, szeretnek belekukkantani az indexembe (mert nálunk még ilyen is van), ha nem is gyakran, de ha már mondjuk benne van az összes jegyem, így óhatatlanul is lebuknék előbb utóbb. Szerintem a szüleid sem harapnák le a fejed, bárkivel előfordul, hogy kicsit elkalkulálja magát, és ezért egy tárgy úszik. Iskolaváltásról elég akkor beszélni, ha már 5-6 tárgyad lóg a levegőben, és nem haladsz sehova, illetve nem is akarsz haladni vele sehova.
2011. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd amikor kell utalgatni a pénzt a nem teljesített kreditekre, akkor azt is magadtól kell kicsengetned.
2011. jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!