Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a szóbeli...

Mennyire nehéz a szóbeli érettségi? Tapasztalatok? Menyire segítőkészek a tanárok? Forrást kapunk amit lehet használni?

Figyelt kérdés

Heló

Jővő hét kedden szóbelizek. Félek mert idáig átnéztem a magyart és az angolt, de nem tudok elmondani egyetlen tételt sem úgy hogy ne hagynék ki valamit, vagy hogy szóról szóra tudjam. Igazából nem is ragadt meg annyira hiába tanultam. Tudnék beszélni 2 3 percet egy tételről, vagy talán még többet is ja nagyon kipréselem magamból amit tudok, bár ez azon múlik hogy milyen tételt húzok. Nehezen ment a tanulás mindig. A tanárok mennyire segítenek? Ha mondjuk kihúzom a tételt és megakadok pár mondat után akkor segítenek? Kérdezgetnek? Vagy mondjam hogy várom a kérdéseket?? Lehet olyan hogy végig kérdezgetnek mert magamtól nem sokat tudok összefüggően beszélni? Ilyenkor is megkapom mondjuk a kettest? Vagy érvénytelen a szóbelim? Úgy tudom hogy történelemhez az adott tételhez adnak valami forrást, amit ha elolvasok sokat segít. Másból is adnak ilyen forrást? Légyszievs írjatok már. Tippek? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, kinek hogy ment? Még akkor is ha nem tudott sokat az adott tételről? Átrugdalnak, csak menjek át ?

az írásbelim: angol 79 %, magyar 56%, töri 62%, matek 27%, belügyi rendészeti ismeretek 79% ha ez számít a dologban.

Ne értsetek,én félre tanulok, nem vagyok lusta, de nagyon nehezen ragad meg a dolog, és lehet hogy nincs meg minden tételem vagy hiányosak mert egyrészüket el kellett kérnem. Ráadásul izgulós típus vagyok és könnyen zavarba jövök ha több ember előtt kell beszélnem.


2011. jún. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ne is tanulj meg semmit szóról-szóra,mert semmi értelme csak bestresszelsz. Törin kapsz elég jó forrásokat +atlasz,magyaron szöveggyűjteményt,nyelvtanhoz ha kell,szótárat, meg van egy feladat.Szóval a negyed órát simán kitöltöd. Angolon szerintem sok múlik a tanáron,hogy mennyire erőltet,de nekem az tűnik a legkönnyebbnek.
2011. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Eszedbe ne jusson szóról szóra felmondani egy bemagolt tételt! Azt úgyis kiszúrják, ez a szakmájuk. Egyébként számíthatsz a segítőkészségükre, azt fogják nézni, amit tudsz.
2011. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

ezekre a kérdésekre tudtok válaszolni: ,,Ha mondjuk kihúzom a tételt és megakadok pár mondat után akkor segítenek? Kérdezgetnek? Vagy mondjam hogy várom a kérdéseket?? Lehet olyan hogy végig kérdezgetnek mert magamtól nem sokat tudok összefüggően beszélni? Ilyenkor is megkapom mondjuk a kettest? Vagy érvénytelen a szóbelim?"

2011. jún. 11. 11:21
 4/5 A kérdező kommentje:
??
2011. jún. 11. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Persze,hogy megkapod. :) Ha írásbelid nem lett rossz,akkor szinte semmi tanulással megkapod,de ne a kettesre építs. :) Ha látják,hogy nem tudod,akkor kérdeznek,de akkor max fele pontot kapod meg.Legalább is nekünk így mondták.
2011. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!