Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Holnap Szóbelire valami jó...

Holnap Szóbelire valami jó tipp vagy tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Holnap szóbelizek, és azt szeretném kérni hogy aki már érettségizett az írjon nekem valami jó tippet, vagy hasznos tanácsot amit érdemes megfogadni.Ma még tanulgatok, de nehezen ragadnak meg az anyagok, mégis azt mondják hogy szóbelin kiszedik belőlünk a minimális tudást, ha másképp nem akkor a szánkba rágják. Nem akarok erre alapozni, szóval ha van valami tanácsotok szivesen fogadom!


2011. jún. 13. 13:09
 1/8 anonim válasza:

én is holnap fogok szóbelizni, már ez lesz a 3. de még mindig csak előrehozott, ráadásul most 2 tantárgyból (kémia+angol)


Noss eddigi tapasztalatok alapján semmi rossz nincs benne, persze mindig elmondják, hogy nem arra kíváncsiak h mit nem tudunk ,hanem h mit igen. Én elmentem úgy földrajz szóbelire h tudtam minden tételt, kivéve egyet nem, mert azt a témakört nem szerettem és nem is ragadt meg meg hosszú volt meg már nem volt rá időm stb... és persze h azt húztam ki, de maximális lett mert minden eszembe jutott csak beszéltem beszéltem és nem is mondtam el mindent mert a tanár félbeszakított h jól van elég lesz látszik h tanultál... hát ha tudnád h mennyit (nem). nahh szóval nyugi nagyon megértőek.


amitől én nagyon féltem az az volt h sok tanár bent lesz meg engem fognak figyelni... de nem így volt, csak a földrajz tanár figyelt, meg a vizsgabiztos (de ő semmit sem konyított a földrajzhoz, de mindig bólogatott meg mosolygott :D) jah meg persze az oszi beült h meghallgassa h h beszélek (nyelvtan-irodalom szakos) nahh szóval ennyi ha még szeretnél vmit tudni, írj nyugodtan

2011. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
jah igen és ha lámpalázas vagy akk mivel van időd felkészülni (kiv idegen nyelv) és amit a kb fél óra alatt leírtál a tételedről azt akár fel is olvashatod nem kell ott fejből mondani...én ezt most tudtam meg, eddig mindig magamtól mondtam a lapra amire irkáltam rá sem néztem :D
2011. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

...és még vmi... én eddig minden szóbelire (és most is) minimálisat tanultam...most is van 20 kémia tétel, abból biztosan 3-at tudok... a többit csak hébe-hóba, van oylan tétel amit még el sem olvastam és ki sincs dolgozva de nem is lesz... a földrajz is úgy volt h tudtam mindegyiket h miről szól, de csak elolvasgattam a könyvben a róla szóló dolgokat, de h én felmondogassam meg magoljam nahh az távol áll tőlem, angol szóbelire semmit sem készülök, órán voltak ilyen felelgetések meg tippeket kaptunk...ne halkan, figyeljünk az artikulációra, a kiejtésre, látszódjunk magabiztosnak mert ha nem is tudunk a témáról beszélni de azért beszélünk egy elkanyarodott vmiről akk azt hiheti a vizsgabiztos (amennyiben nem angol szakos) h ez a gyerek tud vmit... szóval ily

en apróságok...

2011. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
apropó nálunk kémia szakos tanár lesz, szóval ő is fog hallgatózni biztosan, mivel a suliból 2en kémiázunk szóval biztos érdekli h mit tudunk, nahh ennek nem örülök :S
2011. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tanácsom: no para! menni fog, sok sikert!
2011. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! Nagyon hálás vagyok hogy szántatok rám egy kis időt és írtatok. Hát azért még félek, remélem az izgulás nem akadályoz meg abban hogy feltudjak szabadulni, és normálisan tudjak felelni. Sajnos faasz voltam mert utolsó napokban kezdtem el komolyabban tanulni, talán ezért is félek, és úgyérzem hogy semmit nem tudok hiába tanultam már 3 napja folyamatosan egésznap. De majd lesz ami lesz, ha valakinek van még valami mondanivalója szivesen meghallgatom. Na megyek vissza tanulni csak tartottam egy cigi + kávé szünetet :D
2011. jún. 13. 15:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy ment? :)
2011. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szerintem jól sikerült!!:) az egyetlen ami kicsit gázos volt a nyelvtan mert ott sokat kellett kérdezgetnie a tanárnak. az elején izgultam de aztán lenyugodtam és egész jól öszsehoztam :D

a többi meg elment egynek, de amúgy nem mindig töltöttem ki a 15 percet, pl töriból a kiegyezést elmondtam 6 perc alatt, és nem sok mindent hagytam ki belőle, max pár mondatot. szóval nem mindig beszéltem 15 percet. mennyire számít ez egyébként??

ha nem húztanak póttételt akkor nem is buktatnak meg ugye?

ez nem engem érint de volt olyan osztálytársam aki ettől tart. de szeritnem nem húznak meg ha nem kell pótételt húznod.

2011. jún. 15. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!