Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin mennyire...

Szóbeli érettségin mennyire részletesen kell tudni az anyagot? (közép infó)

Figyelt kérdés
Nálunk úgy volt, hogy megadta a tanár a témakört, a kérdéseket is, és még ki is dolgoztuk vele (lediktálta). Úgy tudom ez máshol nem így megy, csak a témaköröket kapják meg. A kérdés az, hogy elég ha ezt megtanulom, amit lediktált, vagy még az internetet is tanulgassak hozzá? (ha pl olyanba kérdeznek bele..) Vagy ez nem szokásuk?
2011. jún. 13. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi kidolgozott tételeket kapunk meg. És én csak elolvasom.
2011. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megadta a kérdéseket is, meg minde, akkor valszeg azok lesznek az érettségin, szerintem elég azt jól megtanulni. Nem tudom miket diktált le... Amúgy örülj, h elzeket megadta, nekünk csak a témakörök vannak meg minden tantárgyből, tételcímet nem is adhatna ki, nem hogy kidolgozottat
2011. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, hogy örülök neki. Csak szeretném max pontosra a szóbelimet, és mindenre fel akarok készülni. Egyébként azért merült fel bennem ez a kérdés, mert van 1-2 tétel ami rövidebben van kidolgozva, kb 4 perc alatt el lehet mondani, és ugye 10 (vagy 15?) perc van az elmondásra, a maradék időt hogyan használjam ki... gondolom kérdeznének, részletekbe is belemennének... Valaki segítsen kérem hogy is megy ez:)
2011. jún. 13. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezt a 10-15 percet nem mérik egyáltalán. Ha elmondasz mindent 3 percben, és látják, hogy tudod nem fognak tovább gyűrni. Főleg nem a saját tanárod, mert ugye nála vizsgázol, ő tisztában van az adott tétel hosszával. Ha elmondtál mindent, akkor vége. Az elnök max. kérdezhet valamit, ha ért egyáltalán hozzá, ha nem, úgysem foglalkozik vele. Mindenesetre csak az számít az értékelésnél, amit a tanároddal beszélsz, az elnök kérdései nem számítanak.

Nekem anno a törim volt ilyen, 3 perc alatt ledaráltam (imádtam), a tanár nem is kérdezett semmit, csak az elnök volt kíváncsi a véleményemre egy adott részről, mert azt hitte, hogy bemagoltam, és most majd, hogy megfog a keresztkérdésével :D

2011. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én tavaly infóból a kimeneti perifériákat húztam, és elég gyorsan elmondtam. Utána kérdeztek párat, abnól 1-re nem is tudtam a választ, de végül mondta a tanár, h végülis jó amit mondtam meg minden..és nekem is 100% lett
2011. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi örülök a válaszoknak, hasznos volt mind.
2011. jún. 13. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!