Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvesznek egy fsz képzésre...

Ha felvesznek egy fsz képzésre egy egyetemen, akkor nekem kötelező elkezdenem a tanévet? Vagy vissza lehet vonni a jelentkezést?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ha nem kapok koleszt, nem tudom mi lesz, nincs pénz albérletre... :( Főleg h anyu munkahelye se biztos. Tök ideg vagyok.
2009. márc. 21. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Talán elmennék jövő évben külföldre nyelvet tanulni, au-pairkedni... És utána egy suli.
2009. márc. 21. 20:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elkezdeni. Első félévben általában az iskola felveszi adott félév tárgyait, ha nem kezded el azt írják az indexedbe hogy nem teljesítetted, amit akármikor pótolhatsz.

Következő félévedet pedig már passzívra állítod.

Természetesen mindezt akkor ha elutasítják a halasztási kérelmed. Mert legelső félévet nem nagyon szokták engedni kihagyni, halasztani, azért mondtam első verziót

2009. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nem váltasz aktívra, illetve ha írsz a to-nak egy levelet rendben van:D
2009. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. márc. 22. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is várd meg,hogy felvesznek-e. Ha felvettek megkapod a kollégiumba a jelentkezési lapot. Ahhoz csatolni kell mindenféle iratot amivel igazolod a rászorultságod. Az már elég ok,hogy anyukáddal élsz. Szerintem fel fognak venni. De ha még sem, még mindig ott a fellebbezés. S ha minden kötél szakad még itthon is tudsz munkát vállalni. Azt nem tudom,hogy fsz-n lehet e halasztani félévet. Sima BSC-n biztosan .


De felesleges ezen most izgulnod. Kb még 3-4 hónap telik el addig. Bármi lehet. Viszont ha ennyire aggaszt a helyzet fogod a telefont és felhívod az adott intézményt ahová jelentkeztél és megkérdezed, hogyan miként lehet halasztani ,ha ez az eset bekövetkezik. (A telefont erre találták ki)

2009. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ha nem adnak, nem megyek el beiratkozni, és majd jövőre újra jelentkezem.


Nemcsak anyuval, csak ő keres többet, -igaz minimálbért-, mert apáméból levonva a gyerektartást,marad belőle 40e. Meg van 1 húgom.

Csak azért aggódok, mert pár kérdéssel lejjebb írta vki, h őt egyedül nevelték és így sem kapott, más meg írta h a PTE-nek(ide jelentkeztem)jövőre megfog szűnni az egyik kollégiuma. A jelentkezés pedig mindig többszörös.

2009. márc. 22. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!