Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom szóbeli érettségin...

Irodalom szóbeli érettségin minden olvasmány ott van?

Figyelt kérdés
Minden ami kellhet? Mert oké, hogy ha Az ember tragédiáját húzom az ott van, de mi van ha Csokonai sokféle műfajban alkotott művei a téma? Van egy Csokonai kötet, vagy akkor magamtól kell találgatnom? :P
2011. jún. 13. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg minden olyan olvasmánynak ott kell lennie, ami szóba jöhet (amit tanultatok). Tehát szöveggyűjtemények, kötelezők.
2011. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A könyveket a szaktanár válogatja össze a tételeknek megfelelően. Ha ilyen tétel van benne, akkor feltehetően berak egy Csokonait vagy egy szöveggyűjteményt.
2011. jún. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, egy egész asztal tele van könyvekkel. Ott van minden könyv, ami kellhet a tételekhez. A verseknél ez oké, de a regényeket szerintem nem érdemes elkérni. Amíg megtalálsz valamit egy 500 oldalas könyvben... Azokat én inkább jobban megtanultam otthon, meg megkerestem előre a legfontosabbakat.
2011. jún. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
pontosítsunk... az ember tragédiáját még elkértem volna, abban simán meg lehet találni bármit, de volt egy szórakoztató irodalmas tételünk. Bent volt mind a 7 harry potter, meg gyűrűk ura... lehetett választani, hogy melyik, de ez esetben semmire nem mész azzal, hogy bent van a könyv.
2011. jún. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, a Harry Potter megy a könyv nélkül is:D Nekünk is van ilyen tétel:D

Pénteken megyek de síkhülyének érzem magam:D Mindig jó voltam magyarból de félek, lesz olyan amiről semmit nem tudok majd mondani, pedig átnéztem.. Pl. az aranyembert is hiába veszem elő annak a sztorijából is vicces kikeresgetni a dolgokat..


Köszi a válaszokat!

2011. jún. 14. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!