Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin minden...

Szóbeli érettségin minden tantárgyból fél órát kell beszélni?

Figyelt kérdés
Szóbeli érettségin mind a 4 tárgyból fél órát kell beszélni? (töri,nyelvtan, irodalom,angol)
2011. jún. 14. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:

(minimum fél óra a felkészülési időd mindegyik tantárgyra, ami nem egyezik meg azzal, hogy neked ennyit is kellene beszélni a tételekről.


A feleltetés maximum 15 percig tarthat úgy, hogy a magyarnál ebbe bele kell sűríteni az irodalmat és a nyelvtant is.

2011. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval ,annyival kiegészíteném, hogy nyelvi érettséginél (angol, német stb) nincs felkészülési idő.
2011. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Németnél nincs?:S nekünk azt mondta ofő. h párbeszédnél nincs, de a tétel kidolgozásra, arra lesz...azelőtt meg én is úgy tudtam h nem lesz..akkor most h van?:D

irodalom, nyelvtan nem külön 10-10 perc?egybe nehezen lehetne megoldani...mivel nyelvtanból van olyan tétel, ami bő 5-7 perces..

2011. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: teljesen jól mondták. Minden tárgy max. 15 perc, a magyar is, és nyelvből nincs felkészülési idő.

Kivétel az informatika, ahol a tanárnak egy rövid párbeszédet kell folytatnia a vizsgázóval, ezért a feleletnek rövidebbnek kell lennie, hogy beleférjenek a 15 percbe.

2011. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. De magyarnál tényleg úgy van hogy a 15-percbe bele kell férjen az irodalom és a nyelvtan rész is? Kicsitt kevésnek tűnik ez az idő, illetve akkor hogy van? Egymás után kihuzom a irodalom és a nyelvtan tételt, és ha az egyiket befejeztem akkor rögtön mondom a másikat?
2011. jún. 14. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Bele kell férni.
2011. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De akkor kb elég csak a tételek elejét megtanulni, úgyse tudod végigmondani az egészet ha irodalomból meg magyarból olyan 5-5 perced van :P ez lol
2011. jún. 15. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!