Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lesz idén pótjelentkezés? Ha...

Lesz idén pótjelentkezés? Ha lesz, mikor?

Figyelt kérdés

Tavaly és tavalyelőtt volt, ha jól tudom. Vagy ez egyetemtől függ?

Szeretnék átmenni a BME-re a jelenlegi egyetememről, ahol két félévet teljesítettem. Átjelentkezni nem tudnék, mert rossz az átlagom, de a tavalyi felvételi pontszámom alapján (430) valószínűleg felvennének elsősként, aztán megpróbálnám elfogadtatni a már teljesített tantárgyaim.


Google nem igazán segített. Ti tudtok erről valamit?


2011. jún. 16. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom júli végén hirdetik a pontszámokat utána van jelentkezés ahol még van üres hely. Pl ha egy képzésnek 10 helye van és 7re vettek fel embert akkor a maradék 3ra lehet menni, viszont ezek már csak költségtérítéses képzések.

Államira szerintem legközelebb csak jövő tavasszal tudsz pályázni.

2011. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, és látom, hogy az oktatási miniszter rendelete alapján lehet, de nem muszáj kiírni. Ugyanúgy be lehet jutni állami támogatott képzésre is, ahogy néztem.


Pótjelentkezést egyetlen egyetem egyetlen szakára lehet beadni (állami és költségtérítéses jelentkezés ugyanarra a szakra egynek számít) és csak azoknak, akik vagy lemaradtak a jelentkezésről (szóval nem adtak be jelentkezést februárban) vagy sehova sem vették fel.


Hallom, hogy a kormány nagy oktatási reformokat készül véghezvinni a felsőoktatásban, szóval attól tartok, hogy idén nem lesz pótjelentkezés, de még reménykedem.

2011. jún. 18. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!