Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 64 pontos lett a magyar...

64 pontos lett a magyar írásbelim, mi van akkor, ha alig tudok valamit szóbelin?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha belehúzok egy olyan tételbe, amit nem tudok, és alig tudok róla beszélni?? Ugyan ezt kérdem az infónál is, abból meg 61 pontom lett. Hogy is van ez a pontos dolog most?
2011. jún. 16. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

B@szki infóóból 61??? sajnálom, nekem fogalmam sem volt hozzá és közel 98% os lett 1 éve.


Amúgy 100 pont az írásbeli magyarnál és 30 pont a szóbeli.

Infónál 110 pont az írásbeli és 20 a szóbeli. De nem biztos jól emléxem, annyit tudok, hogy infónál több a gyakorlat.

Az a fő a kettesed már mindegyikből megvan mert az össz pontszám 20% tól kettes, 40 től 3mas...

2011. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem fikázást kértem, munka mellett csinálom az érettségit, én ennek is örülök, nem tervezek se fősulit, se egyetemet.
2011. jún. 16. 15:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik érettségi az írásbelivel meg a szóbelivel együtt 150 pontos (legalábbis az alapok, a választottakat nem tudom, de szerintem azoknak is a max pontszáma 150 pont). Na és a 150 pontot ha elosztod 5 felé, akkor megtudod hogy egy jegyhez hány pontot kell elérned úgy összességében. Szóval 150:5=30, szóval az írásbeli meg szóbeli pontokat összeadva, összesítve:

30 ponttól 2-es,

60 ponttól 3-as,

90 ponttól 4-es,

120 ponttól 5-ös.

Nézzük akkor neked a magyart:

Összesen 150 pont a max, ebből az írásbeli max pontszáma 100, a szóbelié 50.

Neked az írásbeliből van 64.

Tehát mivel az előbb írtam, hogy összesen mennyit kell elérned a jobb jegyért, ezért:

neked van 64 pontod, ezért a 3-asod tutira megvan. De ehhez a szóbelin teljesítened kell 10%-ot (azaz az 50 pontból 5-öt kell szerezned), hogy ne bukd el az egészet. 90-64=26 ---> tehát ha szóbelin az 50-ből 26 pontot elérsz, akkor már megvan a 4-esed, ha ennél kevesebbet, akkor marad 3-as.

5-ösöd magyarból már semmiféleképp nem lehet, mivel 64 pontod van eddig, és még max 50-et szerezhetsz, ami 114, és az 5-öshöz 120 pont kell.

Érted? Elég hosszú lett de szerintem szájbarágós :D

2011. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm! Én már ennek is örülök, így munka mellett, stb... Nem volt időm tanulni, most nézegetem át a tételeket, hogy valamire emlékezzek holnap...
2011. jún. 16. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Az irodalom szóbeli része 50pont.

25pont a nyelvtan és a magyar érettségi feleleted tartalma, 25 pont pedig az előadás élvezhetősége, mennyire vagy talpraesett.

2011. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki írásbelin ír egy 60 pontost és szóbelin meg sem tud mukkanni az ugyanúgy bukta. Ha harapófogóval kijön pár értelmes információ, akkor megadják a kegyelem 2-t.
2011. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!