Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanul valaki az ELTE-n óvónőne...

Tanul valaki az ELTE-n óvónőnek? Érdekelne, hogy a gyakorlati rész hogy valósul meg?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 06:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Első félévben 3 nap a hospitálás: bölcsőde, óvoda, általános iskola. Utána ha jól emlékszem, hetente egy délelőtt, és ebből félévente egy nap, mikor te tartasz foglalkozást. Utolsó félévem már nem ELTE-n volt, de ha jól tudom, heti 4 nap a gyakorlat, az ötödik nap meg még valami kurzus van a suliban.


Viszont én azt mondom, ne menj az ELTE TÓK-ra! Nagyon rossz suli, igaz, vannak jófej tanárok, de nem tudnak szervezni, tiszta káosz az egész. 2 évig jártam oda, a harmadikat már nem mertem bevállalni, mert konzulensekről és szakdolgozatról is hallottam rémtörténeteket, úgyhogy Sárospatakon fejeztem be az óvóképzőt.


Nekünk első félévben etr-en fel kellett venni a gyakorlatot az általunk választott oviba, mert abban az oviban lesz minden gyakorlat, ahová először mész hospitálni. Fel is vettem abba, ami legközelebb volt a kolimhoz. Aztán közölték, hogy semmit nem jelent, ki hova veszi fel, mert mindenkit véletlenszerűen osztanak be. Engem beraktak egy rohadt messze lévő oviba, ahol még a tömegközlekedés is szar, hajnali 4-kor kellett elindulnom otthonról, hogy fél 8-ra beérjek. A kolis szobatársaim a végére már nagyon utáltak, mert hajnalban kellett felkelnem. Cserélni nem lehetett senkivel, mert nem engedték.

Volt egy lány, aki beteg volt aznap, amikor hospitált volna, és velünk jött el (kettesével mentünk, de mi így hárman voltunk). Az óvodavezető meg nem akarta beengedni, mert nem aznapra volt beírva, és hogy mit képzel, hogy akkor jön, amikor ahhoz van kedve. Hiába magyarázta, hogy beteg volt és úgy nem akart gyerekek közé menni és a tanárunk mondta, hogy velünk jöjjön, fel kellett hívni a tanárt, hogy mondja meg az óvodavezetőnek, hogy engedje be a lányt velünk.


Másrészt, ez ugyan nem gyakorlat, de első félévben jártam nyelvtanfolyamra péntek este. Felvettem az órákat, pénteken csak reggel volt óra, mondom szuper, tudok menni tanfolyamra. Lement az első hét, pénteki órán közli a tanár, hogy erre az órára túl sok helyet hirdettek és nem tart órát ennyi embernek, úgyhogy a csoport első fele abc rendben péntek reggel, a másik fele péntek este megy órára. Én a T-s vezetéknevemmel mentem az estibe, és itt ugyan lehetett volna cserélni, de a kedves csoporttársaim leszarták, hogy nekem ki van fizetve a nyelvtanfolyam, ők nem akartak péntek este órára menni. A tanár is leszarta, hogy nekem ilyen problémám van, végül a tanfolyamot választottam, így lett egy nem teljesített kurzusom.


Hozzáteszem, 4 félévet jártam oda, ami ugye 4 vizsgaidőszak, ebből 3-nál nem tudták kiadni az indexemet vizsgára, mert nem tudták, hol van (mindig időben leadtam, csak elkeverték a dobozokat). Ja, és kétszer rosszul ragasztották be a kurzusaimat, először kimaradt egy tárgy, másodszor valaki más kurzusait tették bele az indexembe. Az meg 8. világcsoda, ha a munkaidejükben bent vannak a to-sok a helyükön és még rá is érnek foglalkozni veled két pasziánsz játszma között.

2011. jún. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ, egy kicsit elkeseredtem tőle.
2011. jún. 18. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!