Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarból érettségin ha...

Magyarból érettségin ha például Jókai Mórtól Az arany ember c. regényt húzom akkor el kell mondani hogy miről szól?

Figyelt kérdés

Tehát mondjam el hogy miről szól, vagy elemeznem kellene?

Mert például ha Juhász Gyula Tiszai csönd című verset húzom, akkor szinte biztos hogy elemezni kell. De regénynél hogy van ?


2011. jún. 18. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lesz adva feladatként, hogy mi alapján kell jellemezni. Nekem pl. olyanok voltak felírva (én is most érettségiztem), hogy pénz, és sziget motívuma. Vagyis, hogy a pénz ugye elrontotta Timár Mihályt, a sziget meg a megnyugvás, a menekülés szimbóluma. Valamilyen vezérfonalat adnak meg. :)
2011. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

jah akkor jó, köszi szépen:)

bár rövidített változatban olvastam, remélem elég lesz. (elég nekem a 10%, úgyis 3asról indulok, és nem tanulok tovább)

2011. jún. 18. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bőven elég ha beírod google-ba hogy Jókai Az arany ember és elolvasgatod az elemzéseket, hátha szerencséd lesz :)
2011. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát remélem, meg csak átrugdosnak =D
2011. jún. 18. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Imádkozz, hogy ne Jókait húzz... Nekem "a romantika bemutatása az Aranyemberen keresztül" volt a feladatom. Ez volt az egyetlen amit nem tanultam meg, mert "ugyse ezt huzom, tudok 19 másikat"... Póttétel lett a vége... :'DDDD

De amugy iskolánként változik, hogy mit kérnek egy tételen belül... :)

2011. jún. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

na háj, Kosztolányit húztam, fekete folt vagy édes anna,

annát választottam, sztem 100% lett ;)

nem volt nehéz, elmondtam amit tudtam, szinte alig kérdeztek valamit, osztály társaimtól meg folyamatosan annyira nem ment szegényeknek:D

2011. jún. 20. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
gratula!
2011. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Romantika bemutatása az Aranyemberen keresztül


(Az szép feladat) volt

2017. szept. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!