Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átlagos képességű ember el...

Átlagos képességű ember el tudja végezni az orvosit? (lent)

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy pl. se általános, se középiskolában nem volt kiemelkedő, teljesen vegyes jegyeket kapott, nem járt sose versenyre, és nem egy zseni, hogy iskolában odafigyeléssel mindent tudjon 100%osan, otthoni tanulás meg nuku...

Én szeretnék orvosira menni, tudom mik a felvételi követelmények, de nem tudom megéri-e bevállalni, mert lehet hogy közben elhasalnék párszor, és "elvesznek" a támogatott féléveim, pedig lehet hogy egy másik szakot elvégezhettem volna könnyebben. Azért merült fel bennem ez, mert egyetlen srácot ismerek aki orvosira akar menni, na de ő tényleg zseni, mindenből emeltezik, szín 5ös szinte nulla tanulással, szóval én nagyon kevés vagyok hozzá képest. Mit gondoltok?


(ha bármi kérdésed van nyugodtan...)


2011. jún. 18. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
El. Az orvosira sem átlag feletti emberek járnak. Tök átlagos vagyok, mégis simán bekerülhetnék, de én még se oda megyek, hanem gyógyszerészetire.
2011. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van jópár zseni, de van még több átlagos ember itt:) annyi, hogy aki "átlagos", az nem színötösre fogja elvégezni az egyetemet, hanem lesznek vizsgái, amire csak 2est, 3ast kap. Amúgy, ez egy olyan egyetem, ahol a zseniknek is tanulniuk kell:D legalábbis szerintem senki sem születik úgy, hogy betéve tudja az egész csont, izom, izület rendszer nevét latinul mindennel együtt:D
2011. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a barátnőm odajár. Nem kell zseninek lenni hozzá, de kajak sokat kell tanulni. NAGYON sokat. Az első három év a legkritikusabb, ha azon túl vagy, akkor a maradék már "könnyebb". Jah és nagyon sok lóvé, arra készülj fel, még állami támogatással is.
2011. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egyetemen teljesen másképp kell tanulni, mint középiskolában.

Saját példámon tudom, hogy gimiben tankönyvet nem látott anyám a kezemben, nemhogy tanultam volna bármennyit is, érettségijeim is 95pluszosak lettek. Aztán jött az egyetem... Ugye nem volt semmi tapasztalatom, tartottam magam az eddigi stílusomhoz, előadásokra be se jártam, semennyit nem tanultam. Aztán az első vizsgaidőszakomban jött a pofára esés, az egyszerűbb tárgyakat még meglehet csinálni IQ-ból, de tanulni kell. A második vizsgaidőszakomra már tanultam a magam módján, azt hittem milyen jó leszek... Hát nem :D Aztán a harmadik félévemre jöttem rá, hogy mi is az egyetemi tanulás lényege.

Én azt mondom, hogy ne a középiskolai tanulmányaidból indulj ki. Sokkal jobban eltűnnek egyetemen a különbségek a "jó képességűek" és a szorgalmasak között.

2011. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Az orvosi nagyrészt magolás:) Persze könnyebb, ha az embernek van némi logikája is (pl. élettanhoz jól jön:D).

De igazából itt senkinek sem elég az, hogy bejár előaásra, meg figyel. Itt bizony kőkemény tanulás van:D

Max annyiban lesz nehezebb dolgod, hogy több energiát kell belefektetned, mint egy olyan embernek, akire viszonylag könnyen ragadnak a dolgok.

De ha úgy gondolsz erre az egészre, hogy "hát azért nem kellene az államilag támogatott féléveim pazarolni", akkor azért gondolkodj el rajta. Tényleg csak akkor érdemes orvosnak tanulni, ha el sem tudsz képzelni mást, és tényleg ezt szeretnéd csinálni.

Különben csak szenvdés lesz az egész.

2011. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Itt hiaba kerdezed..gyakorikerdesekre olyan emberek jarnak akik nem tanultak egy szot se közepsuliban megis 100%os lett az erettsegijük.

Fösulin meg mar havonta 1x elöveszik a könyvet es igy kapnak ösztöndíjat.

2011. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Ezt most komolyan kérdezed? nem akarlak megbántani, tényleg nem, de ha már középiskolában sem volt annyi szorgalmad, hogy leülj tanulni, és elég vegyes jegyeket kaptál, hát...Meg versenyre se jártál...Nem hiszem, hogy sok esélyed lenne az egyetemen, ahol komoly tanulásról van szó! És IQ is kell hozzá, nem elég csak tanulni! A jog az, amihez csak magolni kell, az orvosihoz ész is kell és szorgalom is, úgyhogy ide nem elég átlagosnak lenni. Legalábbis ha egy "átlagos" be is kerül, jobb esetben átmegy kettessel, ha nem rúgták ki. Az ilyenek szoktak kiesni az első 2 évben :) És tényleg komoly az orvosi: a barátnőm kitűnő volt mindig is, országos versenyeket nyert stb, a Debreceni Egyetemen első félévben mindenből ötöse volt, mert tanult még karácsonykor is, a második félévben már lerontott 3-asra, mert annyira bekeményítettek, annyival több lett a tananyag.

Ja és sokan (én is) akik orvosnak készülnek nagyon hajtanak, és ehhez a kitűnő bizonyítvány az alap. Biosz-kémia emelt szintű érettségi 90 % felett, nyelvvizsga, OKTV döntős helyezés stb. Ki fognak nézni! Vagy ha ezt nem akarod, menj egy "átlagos" vidéki egyetemre. Oda úgyis a rosszabbik fele kerül.

Ja és szerintem egyik ember sem szívesen feküdne egy 2-es diplomát kapott "orvos" kezei alá (hiába nem kérdezik meg). Tehát egy orvos, egy jó orvos az mindig precíz, pontos, munkaszerető és sokszor maximalista, itt hibát nem lehet véteni. De te miért is akarsz orvos lenni? Szerintem neked valami light-osabb jó volna, amit szívesebben végeznél, hidd el, de csak jóindulatból mondom :) Mindenki jó valamiből, de sztem neked nem az orvosi pálya való!

2011. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem XD Ez most komoly???
2011. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

"ha már középiskolában sem volt annyi szorgalmad, hogy leülj tanulni"

Nekem sem volt, mert csomó dolog nem érdekelt, és tanulás nélkül is elég jól elboldogultam. Orvosin mégis leülök tanulni, mert szeretem, érdekel, és tudom, hogy a tanuláson keresztül vezet az út a célom felé. Mellesleg most végeztem el a másodévet, és nem kettessel.


"Meg versenyre se jártál..."

Én sem jártam. OKTV-n még a második fordulóba se kerültem be (igaz, pár ponton múlt csak:P).


" És IQ is kell hozzá, nem elég csak tanulni! "

Kell hozzá, de azért nem elvárás a 150-es iq.


"A jog az, amihez csak magolni kell"

Honnan tudod? Talán próbáltad?


"Ki fognak nézni!"

Miért néznék? Szerinted orvosin az összes ember OKTV döntős? Hát nincs is annyi OKTV döntős, mint ahányat felvesznek...


"Vagy ha ezt nem akarod, menj egy "átlagos" vidéki egyetemre. Oda úgyis a rosszabbik fele kerül."

Miért átlagos egy vidéki egyetem? Ugyanolyan jó hírűek, mint a SOTE. Nem kellene lenézni.

És az sem igaz, hogy a rosszabbik fele kerül vidékre.

Rengeteg évfolyamtársam bekerülhetett volna Pestre is (köztük én is), de be sem jelöltük bizonyos okok miatt. Sőt, olyan is van nálunk, akinek 480 pontja volt.


"Mindenki jó valamiből, de sztem neked nem az orvosi pálya való!"

Talán jós vagy, hogy ezt egyetlen kérdésből megállapítottad?


Kicsit vegyél vissza az arcodból, mert emiatt biztosan hamarabb ki fognak nézni, mint amiatt, hogy esetleg nem vagy OKTV döntős.

2011. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A hosszú válaszolóval annyival nem értenék egyet, hogy kinéznék. Miért néznék ki? Nálunk senki nem nézné ki senkit, pedig van, aki tényleg egy komplett atlasszal a fejében született, meg könyvvel a hóna alatt, van olyan, aki sokszor csak többedszerre megy át, mégis barátok vagyunk mind. Meg nem mind1, hogy milyen tárgyakból bukdácsol az ember az elején. SOTÉ-n ott a kőkemény fizika meg kémia, amik nehezek, szivatnak vele, de az orvosláshoz 0köze nincs. Csak azért, mert a kémia vizsgám kettes lett (amiben olyanokat tanultunk, hogy kettős kötés így-úgy, konformációk bla-bla), rosszabb orvos lennék a jövőben. Az első 2évet ki kell húzni, az anatómiát tudni kell rendesen, aztán majd a klinikai tárgyaknál eldől, kinek mihez van affinitása. A zseni elmegy agysebésznek, vagy kutatónak, a nem szín jeles meg kevésbé brutál munkakörbe.

Amúgy, a kérdezőt ránézésre én sem tartom orvosira valónak, nem az észbeli képességek miatt, meg mert nincs oktv helyezése. Hanem mert nem elkötelezett és nincs szorgalma. Enélkül a kettő nélkül nem lehet elvégezni az egyetemet. Ezzel a kettővel rendelkezők is egyszer-kétszer az egyetem során azt mondják általában, hogy "kész, vége, feladom", de akinek ez sincs, hát... Nem valószínű.

2011. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!