Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell mondanom, csinálnom...

Mit kell mondanom, csinálnom ennél a nyelvtan érettségi tételnél? Elmagyaráznátok ugy, hogy megértsem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:09
 1/9 A kérdező kommentje:

14. témakör: Nyelvi szintek

Tétel: Mondattan. Logikai és grammatikai viszonyok az összetzett mondatokban.

Feladat: Határozza meg az alábbi összetett mondatok tagmondatai között fennálló nyelvtani viszonyt! Feleletében térjen ki arra is, milyen nagy csoportokra oszthatjuk az összetett mondatokat szerkezetük alapján!



Ki mint vet, úgy arat.

Tudod, hogy nincs bocsánat.

Annak a babája vagyok, aki nékem csókot adott.

Vagy enyimmé teszlek, vagy meghalok érted, vagy piros véremmel földet festek érted.

Zsebem üres, ennélfogva a hasam is.

2011. jún. 21. 20:09
 2/9 anonim válasza:
meg kell határoznod h a mondat alá vagy mellérendelő és azon belül a fajtáját( pl kapcsolatos, választó stb). de nem biztos
2011. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
előző vok nem csináltatok ilyet?(mert mi megcsináltuk előre a mondatokat:P)
2011. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi nem csináltunk ilyet :(
2011. jún. 21. 20:47
 5/9 anonim válasza:
előző vok megtudtad már oldani?
2011. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam még sajna :(
2011. jún. 22. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez a tétel ki van dolgozva (mondjuk nekem főiskolán kellett, de öcsém az én tételeimből érettségizik :D). Kell még? Csak lehet öcsém elvitte, de akkor bescanneltetem vele, ha még kell.
2011. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi szépen de már nem kell mert már túl vagyok rajta és nem ezt ezt húztam :)
2011. jún. 26. 09:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Melyiket húztad?
2017. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!